Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

6 maličkostí, které vám v bytě chybí

6 maličkostí, které vám v bytě chybí

Hledáte pro někoho dárek nebo si chcete zlepšit pobyt doma? Možná si přejete některé aktivity ulehčit. Tak či tak, našli jsme pro vás 6 zajímavých kousků, které se vám doma určitě neztratí. Čtěte dál a nebudete litovat.

Přejete si investovat do kvalitního vybavení domácnosti? Možná vám přijde, že vám doma chybí něco výjimečného. Těchto 6 moderních kousků vás okouzlí.

Chytrá domácnost je na vzestupu

Jako vše ostatní, i domácnost prochází modernizací. Už skoro vše se dá ovládat přes telefon, což je opravdu praktické. Možná se toho bojíte, protože závislosti na telefonu se lidé spíše snaží zbavit. Ale nebojte se, je to natolik užitečné, že se to vyváží.

Co si pořídit? Na výběr máte hned několik kousků. Pokud se necítíte dobře v místech, kde bydlíte, hodí se kamera. Obraz a zvuk se dá ovládat přes telefon, což je skvělé, pokud chcete zkontrolovat, že je vše v pořádku. Například, jestli se vrátily děti ze školy či jestli váš mazlíček něco neničí. Některé kamery mají i reproduktory, takže lze oboustranně komunikovat.

6 maličkostí, které vám v bytě chybí

Hlasový asistent za vás odvede spoustu práce. Můžete se zeptat na počasí, volat si s přáteli nebo pouštět hudbu. Samozřejmě slouží i jako budík, časovač nebo ovladač televize. Také s ním jdou propojit další smart výrobky. Bohužel asistenti rozumí jen angličtině, němčině a dalším jazykům.

Pokud se smart domácností začínáte, zkuste osvětlení. Co je lepšího, než změnit barvu či intenzitu pouhým kliknutím? 

Pro lepší spánek

Díky moderním plastovým oknům chybí v bytech vlhkost. A v zimě, kdy se topí, je to ještě horší. Suchý vzduch škodí sliznici dýchacích cest i pokožce. U někoho se to dokonce může projevit skrz astma či kašel. 

6 maličkostí, které vám v bytě chybí

Na trhu najdete hned několik druhů. Teplý, studený a ultrazvukový zvlhčovač – každý funguje na jiném principu a má jiné plusy a mínusy. Pro hračičky existuje ještě jedna varianta, a to multifunkční výrobek, který zvládne vzduch čistit, ochladit a ještě zvlhčit. Stojí o něco víc, ale do budoucna se vyplatí. Hlavně pro alergiky.

Kompostér jako dekorace

Pamatujete si na letní prázdniny u babičky? Většina organického odpadu se nevyhazovala do koše, ale na kompost. Pokud milujete rostliny, pořiďte si domácí kompostér, který vám pomůže s jejich růstem. V jednotlivých patrech se díky kalifornským žížalám a rostlinným zbytkům tvoří žížalí čaj. Tato zázračná tekutina podpoří růst a zdraví rostlin. Domácí kompostéry jsou navíc opravdu nádherné a působí jako dekorace.

Určitě se nebojte, že budou všude žížaly, zbytky nebo zápach. Zápach je znak toho, že něco neděláte dobře (vyhněte se přeplňování či masu).

Užívejte si kočičí přítomnost bez úmorného uklízení

Milujete svojí kočičku, ale nebaví vás uklízet? Nemáte čas každý den prohrabávat písek? V tom případě se vám bude hodit automatická kočičí toaleta, která to udělá za vás. Na trhu najdete většinou dva typy.

První typ musíte mechanicky pootočit, aby se hrudky oddělily od písku. Je to levnější varianta, ale přesto velmi příjemná. Druhý, dražší, typ se hrudků zbavuje sám. Buď má hrabičky, které výměšky zachytí a nasměřuje do odpadní komory, nebo se celá základna začne otáčet. Tento typ je opravdu vymakaný, ale stojí až 20 tisíc, a navíc je dost prostorný. Přesto věříme, že heslo “Jediná kočičí toaleta, kterou budete kdy potřebovat” opravdu platí.

Alkohol na jednom místě

Čas od času si vychutnáváte sklenku dobrého alkoholu? Chodí k vám přátelé, protože ví, že je vždy dobře obsloužíte? Pořiďte si malý servírovací stolek. Když vyberete správný, stane se nádhernou dekorací, kterou doma jen tak nikdo nemá. Alkohol nemusíte mít uklizený po skříňkách, ale vždy po ruce.

6 maličkostí, které vám v bytě chybí

Dobrá volba je i malá lednička, kam se vejdou plechovky a menší nádoby. Ušetříte tím místo v klasické lednici. Takový minibar se hodí například do pracovny nebo spižírny. A v létě? Chlazené drinky kdykoliv po ruce.

Příjemný chládek i v létě

Když už jsme u vychlazených drinků, zaměříme se na ochlazení interiéru. Je vám v létě doma opravdu nepříjemno? Už nevíte, co dělat? Kdy větrat, kdy ne, … Pořiďte si mobilní (pojízdnou) klimatizaci. Tento moderně vypadající kousek vám v létě zpříjemní každou minutu v bytě. Hlavně během spánku, kdy se nemůžete pořádně vyspat. Většina klimatizací není ani nijak hlučná, takže se opravdu hodí do každého pokoje.

Velkou výhodou je, že ji můžete přenášet. Přes den se hodí do obývacího pokoje a v noci k posteli. Některé dokonce zvládají v zimě vzduch i ohřívat. Počet funkcí se obvykle odvíjí od pořizovací ceny.

Narozdíl od větráku dokáže klimatizace vzduch opravdu ochladit (a případně i zvlhčit, odvlhčit, vyčistit).

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock