Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

5 tipů jak zútulnit váš domov

5 tipů jak zútulnit váš domov

Jaro je tu a s ním přichází ten nejlepší čas na proměnu vašeho bydlení. To ovšem nemusí hned znamenat razantní změnu celého interiéru. Stačí vhodně zvolené doplňky a vaše bydlení se rázem promění na útulný domov. Navíc tato proměna zabere minimum času i finančních prostředků.

Vytvořte harmonické prostředí pomocí barev

Barvy dokáží s interiérem doslova zázraky. S vhodně zvolenou barvou můžete místnosti opticky zvětšit nebo zmenšit. Zároveň barvy výrazně ovlivňují naši náladu. Příjemnou atmosféru a pocit útulnosti zajistí teplé barvy, jako je červená, žlutá nebo oranžová. Uvolňujícím dojmem pak působí barvy v béžových odstínech, odstínu slonoviny nebo starorůžové.

Nemusíte ihned koupit plechovku barvy, popadnout váleček a přemalovat všechny stěny. Barvy do vašeho obývacího pokoje nebo ložnice můžete dodat za pomoci textilu a doplňků. Také tapety se zajímavým vzorem v příjemných barvách může místnost proměnit k nepoznání.

Pozvěte si na pomoc přírodu

Ratanové koše, tkané koberce, dřevěné větve ve váze, ale i miska s kameny nebo mušlemi nasbíranými na poslední dovolené. To jsou jedinečné doplňky, které vnesou do místnosti příjemnou atmosféru. Nepostradatelnou dekorací jsou i pokojové rostliny, které pročistí vzduch a zároveň pozitivně ovlivní vaši psychiku.

S atmosférou si umí pohrát také dřevěný nábytek. Stačí pořídit nový dřevěný odkládací stolek či křesílko z ratanu a daná místnost ihned působí daleko harmoničtějším dojmem. Originální kousek si můžete vytvořit i vy sami. Stlučte několik bedýnek k sobě a vytvořte si komodu, kterou nenajdete jinde na světě. Vyplňte ji ratanovými košíky, sukulenty v barevných květináčích či sbírkou trofejí.

5 tipů jak zútulnit váš domov

Pohrajte si s osvětlením

Významnou roli v interiéru hraje také světlo. Například obývací pokoj nebo místnosti určené ke spánku by měly být doplněny o tlumené osvětlení. A naopak přímé a výrazné světlo umístěte do pracovny, kuchyně nebo jídelny. Velmi příjemnou atmosféru pak vytvoří lampy rozmístěné po celé místnosti nebo svíčky a aromalampy.

5 tipů jak zútulnit váš domov

Polštáře, přehozy nebo závěsy

Přehozy, polštáře, závěsy... to jsou jedinečné doplňky, které hrají v interiéru výraznou roli a dokáží ovlivnit jeho atmosféru. Pohrajte si s barvami, strukturami a vzory a během pár chvil proměňte místnost k nepoznání. 

Nepodceňujte koberce

Koberce jsou jedinečným doplňkem, který váš interiér zabydlí, zkrášlí a prohřeje zároveň. Navíc dnešní trh nabízí nepřeberné množství koberců v různých barvách, rozměrech, vzorech a provedeních. Koberec můžete sladit s bytovým textilem nebo z něj naopak udělat ústřední prvek místnosti.

5 tipů jak zútulnit váš domov

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock