Radostí každého architekta je realizovat projekt, jehož rolí je plná využitelnost. V případě této realizace, interiéru pro čtyřčlennou rodinu, která v domě…

O realizaci

Radostí každého architekta je realizovat projekt, jehož rolí je plná využitelnost. V případě této realizace, interiéru pro čtyřčlennou rodinu, která v domě nepřebývá, ale žije, se lze bavit o maximální vytíženosti. Architekt Filip Hejzlar, který se projektu ujal, vycházel z puristicky béžové koncepce, která klienty oslovila a inspirovala, nicméně pro tuto realizaci se rozhodl pro živější schéma barev i materiálů.

Stěžejním materiálem této realizace se stala MDF v sytějším béžovém odstínu v kontrastu s dubovou dýhou s rovnoletou strukturou. Tyto dva materiály doplnil o betonovou stěrku, krion, ale také sklo či kov, vše v menších plochách. „Klienti neměli žádné záludné požadavky či nestandardní nároky. Jediné zásadní přání měla paní domu, přála si místnost, kde bude mnoho úložného prostoru a velkorysé sezení i dostatek denního světla, aby měli jakousi kreativní dílnu, kde za sebou pouze zavřou a dům je uklizený.

Obrázky

Fotograf: Lukáš Hausenblas

Komentáře

Další realizace