Cílem projektu bylo navrhnout byt pro mladou rodinu s dětmi tak, aby vše mělo jasnou koncepci, co se týká uspořádání, funkčnosti a kvality použitých materiálů.…

O realizaci

Cílem projektu bylo navrhnout byt pro mladou rodinu s dětmi tak, aby vše mělo jasnou koncepci, co se týká uspořádání, funkčnosti a kvality použitých materiálů.

Byt je navržen v minimalistickém duchu při použití dvou typů dýh jako obkladů stěn, jednobarevného linolea na podlaze, bíle lakovaných částí vestavného nábytku a téměř jednobarevné stěrky v koupelnách. Nábytek je koncipován tak, aby byl součástí obkladů na stěnách. Dveře, nábytek a obklady stěn tvoří vždy jeden plynulý celek. Důležitým prvkem v interiéru je obestavba jádra v kuchyni, kdy se zde povedlo zkombinovat televizní stěnu s centrálním reproduktorem, část uzavíratelné kuchyňské linky, výdechy dvou klimatizačních splitových jednotek a několik nik pro osobní věci klientů, to vše v jednom materiálu téměř beze spár s možností vše uzavřít – schovat. I koncepce terasy a její rozvržení bylo zpracováno zahradním architektem tak, aby dřeviny a traviny správně fungovali v létě i v zimě jako odclonění od ruchu města a zároveň esteticky doplnili interiér bytu. V tomto minimalistickém interiéru má vše svůj důvod, vše bylo promyšleno klienty a architekty do posledního detailu. 

Ing. Arch. Filip Hejzlar

Obrázky

Fotograf: Lukáš Hausenblas

Komentáře

Další realizace