Dobře zabydlený dům již provozně nevyhovoval potřebám čtyřčlenné rodiny, která se rozhodla pro nové, komfortní a nadčasové bydlení. Díky změně dispozice vznikl…

O realizaci

Dobře zabydlený dům již provozně nevyhovoval potřebám čtyřčlenné rodiny, která se rozhodla pro nové, komfortní a nadčasové bydlení. Díky změně dispozice vznikl interiér založený na hmotové čistotě a jednoduchosti, který nepodléhá aktuálním trendům a je nadčasový. Většina vybavení je atypicky vyrobena, což umožňuje pracovat s celým prostorem.

Cílem rekonstrukce interiéru rodinného domu bylo vytvoření komfortního a nadčasového bydlení pro mladou čtyřčlennou rodinu. Výchozím stavem byl zabydlený dům s rozlohou interiéru cca 250m2, který již provozně nevyhovoval potřebám rodiny. Vzhledem k původnímu stavu bylo třeba změnit částečně celkovou dispozici, tak abychom úpravou získali vzdušnější a velkorysejší prostor. Součástí realizace interiéru byla tedy i rozsáhlá stavební část. Měnily se nášlapné vrstvy podlah, povrchy stěn, podhledy, elektroinstalace, topení. Základní koncept samozřejmě vychází z potřeb a života celé rodiny. Důležitými faktory byl samotný dům i jeho okolí. Vznikl tak interiér, který je založený na hmotové čistotě a jednoduchosti, který nepodléhá aktuálním trendům a svou nadčasovostí si bude i do budoucna udržovat svou hodnotu. Většina vybavení je atypicky vyrobena, což umožňuje lépe pracovat s celým prostorem a naplňovat základní myšlenku. Pro tento účel jsou zvoleny ušlechtilé materiály, které se propisují celým domem a vytváří tak harmonický celek. Atypické truhlářské prvky jsou zhotoveny z přírodní dýhy v kombinaci s barvou lakovanými povrchy. Vše doplňují velkoformátové obklady stěn, které jsou použity nejen v koupelnách ale i na stěně kolem krbu nebo v knihovně. Veškeré úložné prostory a technické vybavení pro zázemí je řešeno/skryto v truhlářský prvcích, které dále navazují na ostatní funkční zařízení interiéru. Šatní prostory jsou řešeny v kombinaci otevřených a uzavřených skříní dle daného prostoru a využití. Technické vybavení jako je kotel, zásobník na vodu, elektro rozvaděče, pračka, sušička, vše je skryto do atypického nábytku, tak aby nenarušovalo celkovou estetiku interiéru. Celý interiér je založen na atypickém vybavení, které je individualizováno pro tento konkrétní prostor a pochází z vlastních dílen ateliéru de.fakto.

Ing. arch. Petr Holada

Obrázky

Fotograf: Lukáš Hausenblas

Komentáře

Další realizace