Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Živé věnce po celý rok

Živé věnce  po celý rok

Nejen během Vánočních svátků zdobí spoustu vstupních dveří nebo vrat věnec. Stejně jako jiná ozdoba či dekorace, v nás vyvolává takový ten hřejivý útulný pocit. Tak jako truhlíky na oknech, můžeme mít výzdobu dveří v podobě věnce po celý rok. Stačí jen na jeho výrobu použít materiály a doplňky související s daným obdobím.

Nejkrásnější jsou věnce z ryze přírodních materiálů. Korpus na věnec můžeme použít i polystyrenový, Ten koupíte skoro v každém květinářství. Nebo si ho můžete uplést například z proutků nebo jiných větviček, které svážete drátkem. Dozdobte ho nejrůznějšími usušenými plody nebo suchými květinami. Ty na věnec připevníte pomocí tavné pistole.

Materiál podle ročního období

„Například na jaře můžeme použít proutky z rozkvetlého Zlatého deště a už nemusíme přidávat další dekorace, protože ty nám vytvoří jeho zlaté kvítky,“ uvedla Irena Králová, která ve volném čase vyrábí nejrůznější dekorace včetně věnců. Na Velikonoce se hodí třeba proutky z vrby ozdobené barevnými kraslicemi a stužkou. V létě si můžeme věnec vyrobit z jakýchkoliv větviček ze stromů, které máme poblíž domu a ozdobit ho slaměnými květinami. Na podzim zase použijeme to, co nám příroda dá. Na polystyrenový korpus nalepíme tavnou pistolí spadené uschlé barevné listí a ozdobíme ho sušeným šípkem a jablky.

V zimě ořechy nebo šišky

I v zimě nebo během Vánočních svátků si můžeme vyrobit věnec zcela z přírodních materiálů. Pro toto období jsou nejvíce v oblibě věnce z větviček z jehličnatých stromů nebo keřů, Ty se doplňují sušenou pomerančovou kůrou, vyloupanými vlašskými ořechy nebo šiškami. Na výrobu věnce můžeme použít skoro cokoliv. Dekorace z přírodních materiálů nevydrží sice tak dlouho jako ty umělé, jsou však hezčí, voňavější a dýchají na nás životem. 

Živé věnce  po celý rok
Živé věnce  po celý rok
Živé věnce  po celý rok
Zdroj: www.sturbridgeyankee.com, www.poze-gradini.blogspot.com, www.blueskyflowers.co.uk, www.amgrowers.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock