Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak rozmístit LED osvětlení v kuchyni s ostrůvkem

Jak rozmístit LED osvětlení v kuchyni s ostrůvkem

Mnoho stavebníků, architektů nebo bytových designérů řeší v každém interiéru zásadní otázku, jak vkusně a co nejlépe umístit osvětlení. Každý interiér má svá specifika nebo představy majitele. Kde se však nalézá hranice estetiky a uživatelské hodnoty? Pojďme se podívat na praktický příklad rozmístění a využití LED osvětlení v moderní kuchyni s ostrůvkem.

Moderní osvětlení kuchyně: LED bodovky pro dokonalou atmosféru

Vybavení kuchyně vhodným osvětlením je klíčové pro vytvoření příjemného a funkčního prostoru, to platí i v případě že máte kuchyň s ostrůvkem. Jednou z nejefektivnějších a stylových možností je využití LED bodovek. Tyto malé, ale výkonné světelné zdroje mohou poskytnout dostatečné osvětlení a zároveň přidat do kuchyně nádech elegance.

Jak rozmístit LED osvětlení v kuchyni s ostrůvkem
Foto: Andrea Muroňová

Varianta přisazených nebo zapuštěných bodovek

Při výběru bodovek pro kuchyň je možné vybírat mezi přisazenými a zapuštěnými variantami. Přisazené bodovky jsou umístěny na povrchu stropu a často jsou vhodné pro kuchyně s vyšším stropem nebo tam, kde není možné provádět rozsáhlé instalace. Naopak zapuštěné bodovky nabízejí čistější vzhled a mohou být diskrétně integrovány do stropu, což vytváří moderní a hladký vzhled kuchyně.

Barevné sladění svítidel s interiérem

LED bodovky jsou k dispozici v různých barevných provedeních, jako je černá, bílá, matný nerez, a další, což umožňuje vybrat takové, které nejlépe zapadnou do designu vaší kuchyně. Bílé bodovky se snadno sladí s běžným interiérem, zatímco černé mohou přidat do kuchyně sofistikovaný a moderní vzhled.

Jak rozmístit LED osvětlení v kuchyni s ostrůvkem
Foto: Andrea Muroňová

Barevná teplota světla a doporučená ideální teplota

Při výběru LED bodovek je důležité brát v úvahu i barevnou teplotu světla. Pro osvětlení v interiéru se obecně doporučuje volit teplé bílé světlo s barevnou teplotou kolem 2700-3200 Kelvinů (K). Tato teplota světla vytváří příjemnou atmosféru a zároveň poskytuje dostatečné osvětlení pro práci v kuchyni.

Jak rozmístit LED osvětlení v kuchyni s ostrůvkem
Foto: Andrea Muroňová

Pořízení kvalitního LED osvětlení

Výběr bodovek neponechávejte náhodě a věnujte finálnímu rozhodnutí pozornost. O kvalitě výrobku ledacos napoví značka LED čipu, certifikace, výrobku, prohlášení výrobce o shodě nebo třeba možnost stmívání, kterou můžete dodatečně ocenit jako prvek pro vytvoření ambientního osvětlení.

Jak rozmístit LED osvětlení v kuchyni s ostrůvkem
Foto: Andrea Muroňová

S výběrem kvalitních LED bodovek se správnou barevnou teplotou světla můžete transformovat svou kuchyň v moderní a funkční prostor, který bude příjemný jak pro vaření, tak i pro setkávání s rodinou a přáteli.

Jak rozmístit LED osvětlení v kuchyni s ostrůvkem
Foto: Andrea Muroňová
Foto: Andrea Muroňová

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock