Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak probíhá realizace interiéru?

Jak probíhá realizace interiéru?

Plánujete, kupujete nebo rekonstruujete nemovitost? Klienti nás častokrát osloví s projektem aniž by věděli, co je vlastně čeká. V případě, že pro tyto účely chcete využít služeb architekta, pak je tento článek přesně pro vás.

Varianty služeb

Naše studio se věnuje širokému spektru projektů. Ať už se jedná o rekonstrukci historického bytu či novostavbu v developerském projektu, preferujeme navrhovat větší celky, abychom udrželi jednotnost a doručili prvotřídní kvalitu. Klientům nabízíme pomoc s výběrem konkrétního bytu z nabídky developera, konzultace zamýšleného nákupu nemovitosti, ale klidně se připojíme k návrhu, až když jsou právní formality vyřešené. Portfolio našich realizací zahrnuje komplexní rekonstrukce v historických centrech, změny využití půdních mezonetů a rozšíření o střešní terasy, úpravy dispozic v developerských projektech v rámci klientských změn či jen facelift bytu, ve kterém klient žije. Obraťte se na nás s Vaším přáním, nebojíme se žádné výzvy.

 

Kdy se na nás obrátit?

V případě, že uvažujete nad realizací pod dohledem architekta, je ideální se na něj obrátit co nejdříve. Architekt je Vaším partnerem po celou dobu od návrhu až po samotnou realizaci. Je tedy důležité si společně projít zadání, zjistit Vaše představy a zároveň se seznámit s možnostmi. Důležitou součástí této diskuze je i přibližná představa o rozpočtu, který chcete na realizaci vynaložit. Na osobní schůzce se už pak rovnou můžeme bavit nad konkrétními kroky. Na oplátku od nás pak obdržíte cenovou nabídku. Pokud nám dáte zelenou, začínáme pracovat na vámi vybrané službě – změně dispozice, přípravě studie interiéru, technické dokumentace atd.

 

Na co se připravit?

Je zde několik situací, na které Vás před začátkem realizace upozorníme. Jedním z nich jsou Vaši sousedé neboli SVJ. Pokud například plánujete rozšíření terasy nebo úpravu vzhledu exteriéru, je nutné tento záměr zkonzultovat právě se sousedy, případně získat souhlas od SVJ. Pro tento druh jednání Vám vždy připravíme podklady.

Při nákupu bytové jednotky v developerském projektu jsou klientské změny důležitým tématem. Pokud se dům teprve začíná stavět, existuje možnost ovlivnit dispozici bytu, úpravy pozice vývodů všeho druhu nebo plánovaný standard dle našich společných představ. Berte na vědomí, že developer tyto změny často zpoplatňuje. S klienty proto vždy hledáme řešení, jak tyto změny minimalizovat.

Oproti tomu rekonstrukce bytu ve starším domě může mít své limity v podobě možnosti použití technologií nebo skrytých vadách nemovitosti, které nejsou před návrhem známy. Řešení problémů může být velmi nákladné. Cílem proto je předcházet problémům již během návrhu.

 

Harmonogram

Ať už se na nás obrátíte přes email, telefon nebo kontaktní formulář na webu, snažíme se reagovat co nejdříve. Prostojům v komunikaci nefandíme. Následuje osobní schůzka, na které s Vámi projdeme zadání a představy o projektu, nakonec vzniká cenová nabídka na služby. Po odsouhlasení cenové nabídky dochází k podpisu objednávky a zahájení prací na projektu.

Se zasláním cenové nabídky od nás také obdržíte harmonogram s předpokládanými termíny – start projektu i termín plánovaného stěhování. Vždy záleží na rozsahu projektu, ale samotná projekční část může trvat mezi 6-12 týdny. Plánujeme prezentace v předstihu tak, aby i tato část procesu návrhu odpovídala harmonogramu.

V případě odsouhlasení pokračují naše práce na technické dokumentaci a přípravě podkladů pro tender. Tento proces probíhá někdy již během studie tak, abychom vše urychlili.

Většina našich klientů nás oslovuje s požadavkem na dodávku služby Design&Build. Jakmile proto dokončíme projekční práce, začínáme vybírat vhodného dodavatele pro realizaci interiéru a komplexní dodávku. Tato fáze vždy souvisí s aktuální situací na trhu, proto samotný proces může trvat 3-6 týdnů pro přípravu komplexní cenové nabídky na realizaci. Po odsouhlasení rozpočtu a jasného termínu pro start projektu je připraven i konkrétní harmonogram realizace. Termíny jsou vždy individuální, dle rozsahu realizace, ale běžně se pohybujeme od 4 do 8 měsíců.

Jak probíhá realizace interiéru?
Foto: Igor Zacharov
Jak probíhá realizace interiéru?
Foto: Igor Zacharov
Jak probíhá realizace interiéru?
Foto: Igor Zacharov
Jak probíhá realizace interiéru?
Foto: Igor Zacharov
Foto: Igor Zacharov

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock