Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dětský pokoj, který nikdy neomrzí

Tabulová barva děti nadchne, křídy nepustí z ruky.
Tabulová barva děti nadchne, křídy nepustí z ruky.

Děti rostou jako z vody. Než tedy pořídíte malé princezně růžový stoleček a pirátovi postýlku ve tvaru loďky, zamyslete se, jestli se vám to vyplatí. Děti se vyvíjí neuvěřitelně rychle a holčička vám za pár měsíců může říct, že teď už nechce růžovou, ale žlutou. A jaký koupit stůl, když váš potomek roste na očích a vše mu je brzy malé? Jděte na to chytře, máme pro vás pár tipů, které vám pomůžou vytvořit dítěti pokoj, který ho bude bavit.

Interiér dětského pokoje a správně zvolený dětský nábytek mají výrazný vliv na vývoj dětí. V dětském pokoji bychom měli dbát na zdravé a kvalitní spaní, multifunkční nábytek a chytře řešené úložné prostory. Důležitou částí dětského pokoje je prostor pro hraní. Také doplňky hrají svou roli, hodí se úložné boxy na hračky, obrázky, nálepky na zeď, tapety nebo třeba vtipné háčkované koberce a relaxační polštáře.

Kolik mu je?

Pokud zařizujete pokoj pro malé miminko, je jasné, že bude vybaveno jinak, než pokoj pro předškoláka. Jakmile se začnou děti pohybovat na zemi, je ideální dopřát jim prostor. Moc toho nepotřebují. Stačí pohodlný a kvalitní koberec a úložný prostor pro hračky. Skvělým nápadem je ukládat hračky do velkých krabic na kolečkách, ušetří toho hodně námahy a času. Pro vývoj dítěte je vhodné, když má úložné prostory v takové výši, kam samo dosáhne, později v úrovni očí. Proto je dobré hračky časem přemístit z krabic na zemi výše, na police a do skříní. Jakmile děti povyrostou a začnou si kreslit, je dobré zvážit koupi kvalitního stolu a židle. Je jasné, že pro malé děti je nevhodné, aby seděly na židlích a u stolu pro dospělé. Na trhu máme velké množství různých variant dětského nábytku, chytrým řešením je pořídit tzv. „rostoucí nábytek“.  Ten zajistí, že dítě bude mít po celou dobu růstu nábytek odpovídající jeho velikosti. Při správném nastavení má dětský rostoucí nábytek blahodárný vliv na vývoj pohybového aparátu a usnadňuje soustředění. Například židle, kterou pořídíte svému devítiměsíčnímu miminku, může vaše dítě využívat až do věku 15 let! Používá se tedy jako jídelní židlička a následně jako studijní stůl pro puberťáka.

Barvičky

Na našem trhu je opravdu velký výběr dětského nábytku a vybavení. Na první pohled vás jistě zaujmou ty kousky, které jsou pestré, tvarem imitující auto, nebo pohádkovou postavičku. Ano, pro děti může být tento nábytek opravdu atraktivní, ale na jak dlouho? Vsaďte na jistotu a vybírejte nábytek, který je nadčasový. Doporučujeme vybírat spíše z neutrálních barev. Dítě má každou chvíli jinou oblíbenou barvu a vy mu můžete splnit jeho přání, když tyto barvy zvolíte spíše na doplňcích a textiliích. Ty se totiž dají dobře obměňovat a nejsou tak drahé. Na okno pověste barevné závěsy, pořiďte pár polštářků třeba ve tvaru zvířátek a na podlahu dejte pestrý koberec a pokoj se hned rozzáří.

Výstavka

Máte doma malého malíře? Určitě ho potěší, když si bude moci své dílo vystavit. Zarámujte jeho umělecký výtvor, nebo mu pořiďte nástěnku. Dnes jsou populární magnetické barvy, díky kterým je možné obrázky pověsit rovnou na zeď. Také tabulové barvy si děti zamilují. Stačí jimi natřít zeď a pořídit křídy. Zbytek nechte na dětech, pokoj si vyzdobí samy. A až je obrázek omrzí, stačí setřít a kreslit znovu! Pokud vaše dítě není zrovna umělecky nadané, můžete mu na zeď pověsit fotografie vaší rodiny a jeho přátel, zvířecích mazlíčků, nebo třeba oblíbených míst. Dítě je rádo obklopeno věcmi, které zná a které v něm vyvolávají dobré vzpomínky. Další způsob, jak dětský pokoj oživit a rozveselit, je pověsit na zeď barevné fáborky, nebo nafukovací balónky a pokoj se rázem promění v místo pro párty, která nikdy nekončí.

Bezpečnost nadevše

Každý rodič se jistě postará, aby byl pokoj jejich dítěte bezpečný. K tomu dobře poslouží kryty na rohy nábytku, nebo do elektrických zásuvek. Také existují různé mechanismy, které zabrání dítěti otevřít šuplík, nebo skříňku, která mu nemá být dostupná. Samozřejmostí je vybavení ze zdravotně nezávadných materiálů. Při koupi svítidel se vyvarujte stínítek ze skla, může se stát, že se rozbije a dítě se zraní.

Ať už tedy pokoj vašeho dítka bude vypadat jakkoli, nejdůležitější je, aby se tam cítilo dobře. Proto ho nezapomeňte do plánování dětského pokoje zapojit, určitě bude nadšené.

Fáborky jsou velmi oblíbenou dekorací.
Fáborky jsou velmi oblíbenou dekorací.
Krabice jsou pro ukládání věcí perfektní - můžete je kdykoliv poskládat jinak.
Krabice jsou pro ukládání věcí perfektní - můžete je kdykoliv poskládat jinak.
Stan doma? Proč ne!? S dětskou fantazií je možné tábořit i uvnitř.
Stan doma? Proč ne!? S dětskou fantazií je možné tábořit i uvnitř.
Rostoucí židle jsou pro všechny věkové kategorie. Navíc je skvělé, že můžou děti sedět u stolu s vámi.
Rostoucí židle jsou pro všechny věkové kategorie. Navíc je skvělé, že můžou děti sedět u stolu s vámi.
Rostoucí nábytek se nabízí v různých variantách.
Rostoucí nábytek se nabízí v různých variantách.
Veselý pokoj s houpačkou zajistí, že se děti nebudou nudit.
Veselý pokoj s houpačkou zajistí, že se děti nebudou nudit.
Chytře řešený pokoj pro studenta.
Chytře řešený pokoj pro studenta.
Vtipné detaily a místo pro vlastní obrázkovou galerii ocení každé dítě.
Vtipné detaily a místo pro vlastní obrázkovou galerii ocení každé dítě.
Zdroj: foto: redduckkids.com.au, sofabella.vn, home-designing.com, landofnod.com, projectnursery.com, decoist.com, pitturalavagna.com, avenuelifestyle.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock