Klienti jsou mladá rodina, která toužila po moderním, čistém, ale i romantickém interiéru.

Základním požadavkem bylo vše v bílé v kombinaci s fialkovo-růžovou…

O realizaci

Klienti jsou mladá rodina, která toužila po moderním, čistém, ale i romantickém interiéru.

Základním požadavkem bylo vše v bílé v kombinaci s fialkovo-růžovou výmalbou.
Vzhledem k tomu, že mě, stejně jako většinu architektů, štve, že všichni chtějí stále to stejné, bílou, šedou, černou nebo dub, jako kdyby jiné barvy neexistovaly, snažím se do těchto klasických barev vnést trochu neotřelosti.

Z několika variant, které jsem nabízela nakonec vyhrála tato. V materiálech jsme chtěli lesklou bílou, matnou bílou a matnou s potiskem technikou overface. Sladit bílé, aby to bylo stejné v různých materiálech, byl opravdu oříšek, ale nakonec se to povedlo.
Výsledkem jsou závěsné skřínky, které jsou sklopné i výklopné, kombinované regálkem a doplňky z materiálu homapal v kartáčovaném hliníku. Jídelní část byla nově vytvořená zazděním nepoužívaných dveří, čímž vznikl výklenek na čalouněnou lavici se spodním úložným prostorem. Doplněno stávajícím stolem majitelů a průhlednými židlemi pro odlehčení. Proti jídelnímu koutu je závěsný a podsvícený bar. Sedací souprava je italská a bude v budoucnu doplněna o nový konferenční stolek. Výmalba je šedorůžová, kombinovaná s malířskou technikou Ottocento. Na oknech jsou pavučinkové záclony ve fialkové barvě, čímž se barevnost krásně uzavře a nezatahovací pruhy závěsů v lesklé stříbrné barvě.

Obrázky

Fotograf: Drahoňovský fotograf

Komentáře

Další realizace