Nová kuchyně do úzkého prostoru. Tato kuchyň, byla původně využitá zcela minimálně. Vzhledem k tomu, že se jednalo o velmi úzký prostor, měla zákaznice…

O realizaci

Nová kuchyně do úzkého prostoru. Tato kuchyň, byla původně využitá zcela minimálně. Vzhledem k tomu, že se jednalo o velmi úzký prostor, měla zákaznice obsazené pouze krátké strany .  Stavební zásah obnášel všechno, ale největší zásah bylo probourání nosné 70cm silné kamenné stěny , aby jsme vytvořili nový průchod do jídelny a vzniklo tak nové dispoziční řešení . Nově jsme dělali i elektriku a sádrokartony, vinylové podlahy jsou nové v celém bytě.
              Krátkou stranu jsem obsadila vysokými panely-lednice, potravinová skríň a rohová skříňka s roletou na domácí roboty aj. Hlavní pracovní prostor vznikl po délce s rozdělením na mycí centrum a snížené varné centrum. 
Dvířka jsou antracitová s metalickým efektem( něco jako metalíza na autech), pod pracovní deskou je osvětlení, které tento efekt ještě více zdůrazní, Na pracovní plochu jsem použila materiál Fenix. Jedná se o materiál vyrobený v Itálii a vytvořený nano technologií pro použití v interiéru. Oproti akrylu je vhodný pro vertikální i horizontální použití, tzn., že může být použit na dvířka i kuchyňské desky a v této realizaci jsme využili obě možnosti. Díky použití poslední generace termoplastických pryskyřic je povrch Supermatu extrémně uzavřený. Nepravidelná topografie povrchu má v důsledku velmi nízkou odrazivost světla a vzniká efekt sametového povrchu.Navíc je dokonalý pokud jde o údržbu, ať děláte co děláte, stačí otřít vodou a je to bez fleků. Na tloušťku má pouze 10mm a vznikne tak velmi současný interiér s donalými užitnými vlastnostmi. Jediné minus je vyšší cena.
Stěna je upravena malířskou technikou Encanto - jedná se o speciální dekorační malbu, napodobující vzhled sametového povrchu, díky obsahu jemného písku s metalickým efektem, který mění daný odstín dle úhlu pohledu a dopadu světla se stává jedinečnou dekorací. Tato technika má mnoho barevných odstínů a dá se s ní do-dekorovat prakticky každý interiér na jakoukoliv barvu. Pro ochranu při práci na pracovní ploše, je na stěně ochranné sklo. Vše je doplněno podhledem se zabudovaným osvětlením, které je i pod vrchními skříňkami. 
Návrh a realizace:
 L.Dubovská DomArt-design
truhlářká výroba:
Perfect Wood

Obrázky

Komentáře

Další realizace