Jedná se o realizaci bytu v developerském projektu. Klienti nás bohužel oslovili už pozdě, tudíž nebylo možné dělat žádné klientské změny. Naštěstí…

O realizaci

Jedná se o realizaci bytu v developerském projektu. Klienti nás bohužel oslovili už pozdě, tudíž nebylo možné dělat žádné klientské změny. Naštěstí dispozice bytu nebyla tak špatná, jako ve většině developerských projektů. Nakonec se klienti rozhodli nechat i původní podlahu. Ta se pouze v části kuchyně vybourala a místo ní jsme aplikovali stěrku Betonepox â.

Stejný dekor dřeva, jako je použit u podlah, byl pak použit i na částech nábytku a skříňce v koupelně. Díky perfektní práci truhlářů se nám podařilo trefit stejný odstín.

 

Majitelé si přáli minimalistický interiér v odstínech bílé a šedé. Tyto barvy doplňuje právě dřevěná dýha v odstínu podlahy. V dětském pokoji pak také světlé odstíny modré.

 

Nad kuchyňskou částí došlo ke snížení stropu sádrokartonovým podhledem. Byla potřeba dostat odtah od digestoře k jádru. Zároveň tak vznikla možnost zápustného osvětlení.

Kuchyně je vyrobena z lakových MDF desek v bílé barvě, doplněna o šedé prvky z kompaktní desky a bílé pracovní desky z umělého kamene. V kuchyni a také pak u jídelního stolu a obývacích skříněk byly použity kovové prvky s finálním povrchem kovářské černi. Police v kuchyni jsou pak vyrobeny z dýhovaných desek ve stejném odstínu jako je podlaha.

V části ostrůvku byl vytvořen vestavný květník pro možnost pěstování bylinek. Do rohu kuchyně byla umístěna vinotéka přístupná od jídelního stolu.

 

Jídelní stůl je také vyroben truhláři na míru s horní kompaktní deskou a kovovými podnožemi v antracitové černi. Jídelní židle dodala firma TON. 

 

Stěna v celém prostoru byla opatřena stěrkou – imitací pohledového betonu. Jako kontrast byly voleny skříňky v bílé barvě. Na stěně kolem oken byla vytvořena knihovna, která dále pokračuje jako obklad radiátoru.

 

Také v ložnici byla použita na stěnu za postelí stěrka – v tomto případě Perlata. I zde byl veškerý nábytek vyroben na míru. Postele pod sebou ukrývají úložný prostor. Naproti posteli byla přes celou stěnu vytvořena vestavná skříň v šedé barvě; opět s motivem dřevěné dýhy ve výklenku vedle okna. 

Obrázky

Fotograf: Tomáš Dittrich

Komentáře

Další realizace