Velkorysý otevřený prostor, kvalitní materiály a nadčasovost, to jsou hlavní charakteristiky moderního mezonetu se střešní terasou z dílny architektky a…

O realizaci

Velkorysý otevřený prostor, kvalitní materiály a nadčasovost, to jsou hlavní charakteristiky moderního mezonetu se střešní terasou z dílny architektky a designérky Barbory Škorpilové, situovaného v 6. a 7.NP rohového domu v blízkosti Mahlerových Sadů na Praze 3.

Otevřená dispozice prvního patra nabízí efektivní a zároveň funkční bydlení. Kuchyň bezprostředně propojená s jídelním prostorem vybízí ke konání společenských událostí či rodinnému stolování. Obývací pokoj je rozdělen na dvě zóny - jedna pro zábavu a sledování TV, druhá pro relaxaci u elegantního litinového krbu. Na obývací pokoj navazuje prostor s využitím pro hudební salonek, či knihovnu. Toto patro dále nabízí ložnici, momentálně využívanou jako dětský pokoj, hernu, koupelnu, samostatnou toaletu a technickou místnost. Praktické využití zde našla i velkorysá šatna.

Dřevěné schodiště na železných traverzách zve do galerie druhého patra, kde začíná soukromá část bytu sestávající z hlavní ložnice (s vestavěnými skříněmi) a pracovny. Další místnosti přímo vybízí k regeneraci - řeč je o menším fitness, finské sauně a en-suite koupelně. Dispozici bytu uzavírá střešní terasa.

Masivní dřevěné parkety z exotického dřeva Iroko, původem ze západní Afriky dotváří unikátní charakter bytu. Teplý odstín dřeva tvoří protiklad pro betonovou stěrku a kamenné obklady(pískovec, porfyr). Rukopis Barbory Škorpilové prozrazuje právě experimentace s originálními materiály a důraz na detail. Samozřejmostí jsou ocelové vstupní dveře s nejvyšším stupněm zabezpečení, podlahové vytápění a zabudované chlazení. Vytápění bytu zajišťuje elektrický kotel, spolu s krbem.Cena bytu zahrnuje vestavěné vybavení. 

Obrázky

Fotograf: Tomáš Mach

Komentáře

Další realizace