Pro moderní obývací pokoj v novostavbě jsme měli za úkol navrhnout atypický a svým tvarem i umístěním zajímavý krb pro trávení chvil pohody a relaxu s výhledem…

O realizaci

Pro moderní obývací pokoj v novostavbě jsme měli za úkol navrhnout atypický a svým tvarem i umístěním zajímavý krb pro trávení chvil pohody a relaxu s výhledem do zahrady.

Abychom zajistili dokonalou a bezproblémovou funkci, vybrali jsme krbovou vložku Hoxter řady ECKA, tedy model s rohovým prosklením, v širokoúhlém formátu 90x40 cm. Díky tomu se uživatel těší z krásného pohledu do ohně nejen z obývacího pokoje, ale pohodlně i z navazující kuchyně. Čistota hoření a tedy i skla a zároveň minimální spotřeba dřeva (a tím i nároky na údržbu) je zajištěna řízením pomocí automatické regulace Timpex.

Spodní římsu tvoří velkoplošné keramické kachle, tedy tradiční kamnářský materiál, ale v moderní interpretaci a s neobvyklou matnou glazurou v odstínu "hnědá čokoláda". Povrchovou úpravu horní šamotové (a tedy i mírně akumulační) obestavby tvoří přírodní hliněná do částečného lesku hlazená stěrka Ortner Fresco.

Nedáme si vymluvit, že krb i kamna mají mít vždy možnost přisednout a využít největšího potenciálu těchto topidel - měkkého sálavého tepla, ideálně i s možností opření o teplou plochu. Funkčním a zároveň efektním prvkem tohoto krbu tak je i masivní dřevěná lavice umístěná přesně ve výšce spodní hrany rohového okna do zahrady.

Obrázky

Komentáře

Další realizace