Za "neviditelnými" dveřmi vlevo od trouby se ukrývá spíž.

O realizaci

Prostorný rodinný dům se rodil postupně několik let, protože prioritou bylo vše dotáhnout do nejmenšího detailu a splnit si v něm veškeré představy o dokonalém bydlení bez kompromisů. 

Kuchyň odděluje od obytného prostoru schodiště a dominantní krb. Úžasný masivní jídelní stůl GUSTAV pro osm osob je srdcem prostoru. Tady se konají rodinné oslavy, píšou domácí úkoly i se tu "úřaduje" s notebookem. Sedací souprava musí být odolná, protože v téhle živé rodině plné dětí a zvířat dostává "záhul". A tak jsou podstatné pratelné potahy a také varibialita, která umožňuje ze sedačky sledovat filmy, relaxovat u krbu i komunikovat s dalšími členy domácnosti sedícími u jídelního stolu.

Na dětskou  ložnici navazuje herna se šatnou. Sestava skříní nabízí dostatek úložného prostoru.Požadavkem klientky byl víceúrovňový stůl na kreslení pro různě velké děti a také úložné prostory na hračky. No a my si tak dlouho hráli, až vznikla navíc autodráha, skluzavka a báječná schovka. Z herny vede schodiště do studovny, která disponuje velkorysými pracovními plochami a dostatkem úložných prostor na školní a výtvarné potřeby. Systém stolů a úložných boxů je vymyšlen tak, aby mohl s dětmi růst. Jenže ve studovně nesmí chybět ani prostor na relaxaci. Kolem komína navíc vzniklo malé pódium, na kterém mohou děti debatovat nebo si číst.

Obrázky

Fotograf: Lucie Černíková

Komentáře

Další realizace