V jinak velkorysém bytě chybělo místo pro klasický jídelní stůl. Na velkém jídelním stole netrval ani investor, protože doma vaří minimálně. Vznikl tak černý lakovaný stůl na míru, který se stal součástí kuchyňského ostrůvku a nabízí standardně čtyři místa. Po rozložení až šest. Navíc krásně zrcadlí onyx na stěně.

O realizaci

Luxusní bydlení v centru Prahy, v němž se snoubí láska k autentickým materiálům, designovým prvkům a touha po komfortu.

Byt s výměrou 160 metrů byl prakticky připraven k nastěhování, majitel ho chtěl původně jen dovybavit nábytkem na míru, zařídit koupelny a z WC u ložnice vytvořit šatnu. Nakonec se z této spolupráce vyklubal mnohem rozsáhlejší projekt a realizace se protáhla na čtyři měsíce velmi intenzivních prací.

Do prostorného bytu se vešly dvě koupelny, samostatné WC, malá šatna, obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, ložnice, velká šatna, pokoj pro hosty a technická místnost. Předností a zároveň problémem bylo to, že jsou ve všech místnostech včetně koupelny prosklené stěny vedoucí na terasu, a také to, že téměř žádná z nich není čtvercová či obdélníková. Zejména ložnice a šatna mají zvláštní půdorys s ostrými rohy, které působily až agresivně. Bylo tedy třeba vymyslet, jak se jich bez stavebních zásahů zbavit či je upozadit, což nakonec vyřešila vhodně zvolená stínicí technika a nábytek na míru.

Příjemný dub na podlaze a dveřích jsme nechtěli narušovat jinými dekory dřeva, proto jsme většinu nábytku navrhli v bílém a antracitovém laku. Kromě toho se v bytě objevují vliesové tapety a důraz jsme kladli také na výběr koberců a potahových látek. Jde o nadčasové materiály, které jsou velmi příjemné na dotyk. Dominantou prostoru je onyxový obklad stěny v kuchyni, po kterém klient velmi toužil.

 

Obrázky

Fotograf: Lucie Nesládková

Komentáře

Další realizace