Investor nechtěl kytky ani kuchyni, chtěl loft. Přitom si koupil pouze 4+kk. Proto se obrátil na SMLXL architekti a dal jim volnou ruku.

&bdquo…

O realizaci

Investor nechtěl kytky ani kuchyni, chtěl loft. Přitom si koupil pouze 4+kk. Proto se obrátil na SMLXL architekti a dal jim volnou ruku.

„Zadání bylo jasné a šli jsme se podívat na byt. Ten si klient koupil jako holobyt, tedy pouze tak, aby splnil nutné minimum pro kolaudaci, tedy bez podlah, obkladů a vybavení. V horním patře nebyly ani dokončené příčky, pouze ty nutné pro oddělení koupelny a kuchyně. Dostali jsme do rukou developerský projekt, který ukazoval, že byt je navržen spíše jako klasické 4+kk než loft,“ říká Ing. arch. Hana Štepková.

Z nudné novostavby je skvělý byt s překvapením

Protože se bytový dům dokončoval a do převzetí byl čas, mohli se architekti pustit do navrhování bytu. Ve spodním patře zrušili ještě jednu příčku, která tvořila předsíň a komoru pod schodištěm a zakrývala betonovou konstrukci. Obytný prostor se tím zvětšil a odlehčil. Místo stísněné komůrky pod schody navrhli úložný prostor pro boty, kabáty a tašky po celé vstupní stěně. Naopak si pomohli příčkou, která vymezila prostor pro kuchyni tak, že vytvořila zádveří a schovala i vstup na toaletu. Podlahu v celém spodním patře udělali v betonové stěrce. Cílem bylo, aby se návštěvy nemusely zouvat a mohly bez obav procházet z hlavního obytného prostoru na terasu. Toto řešení se investorovi zalíbilo.

Obrázky

Komentáře

Další realizace