Architekt dává prostoru logiku, funkčnost a využitelnost a apeluje na jeho zážitkové a estetické kvality. Je jediným ze zúčastněných (řemeslníci, instalatéři,…

O realizaci

Architekt dává prostoru logiku, funkčnost a využitelnost a apeluje na jeho zážitkové a estetické kvality. Je jediným ze zúčastněných (řemeslníci, instalatéři, stavitelé) a stejně jako ostatní má zájem na výsledném celku.. Konkrétněji se jedná o práci s materiály barvou i měřítkem, pečlivým navrhováním detailů, o koordinaci jednotlivých výstupů (větrání, elektřina, lícování různých hran a návazností, výšky podlah, přechody mezi nimi), o výběr přiměřené kvality částí jejich požadované životnosti, s tím související vhodné investování a v neposlední řadě i o něco tak marginálního, jako je komfort užívání a údržby.

SMLXL spolupracovali s klienty od samého začátku. To se propisuje do přehledně uspořádaných prostor a jejich pevných částí, jako jsou kvalitní šedá dřevěná okna, masivní dubové podlahy či perfekcionisticky provedený vestavěný nábytek na míru. To dokazuje nejen včasný vstup architektek do projektu, ale i důležitost technického provedení v celku i detailu. Výšky podlah, bezprahové přechody mezi terasou a interiérem, výstupy větrání v podlahách lícující s hranou okna. Takto nenápadné a často přehlížené detaily mají obrovský podíl na kvalitě výsledku.

Obrázky

Komentáře


Umělé květiny, palmy. stromy  | 21. 9. 2018

Moc hezké- líbí se mi, že je to moderní, ale přitom se nevytratila útulnost.

Další realizace