Rodinný dům v Králově Dvoře - absolutní vítěz soutěže a zároveň vítěz kategorie moderní dřevostavby 2015. Dům postavený podle principů učení o životě a…

O realizaci

Rodinný dům v Králově Dvoře - absolutní vítěz soutěže a zároveň vítěz kategorie moderní dřevostavby 2015. Dům postavený podle principů učení o životě a harmonii s okolím prostředím – feng šuej. Jedná se o přízemní velmi nízkoenergetickou dřevostavbu s obdélníkovou dispozicí. Stavba je dokladem toho, že i na mírně problematickém pozemku může vzniknout velmi kvalitní dům.  Je navržen téměř jako pasivní stavba. Zateplení obálky domu vyhovuje pasivním standardům. O vytápění domu se stará elektrokotel, otopný systém je však připraven pro instalaci tepelného čerpadla. I přes absenci větrání s rekuperací a vytápění elektrokotlem jsou díky dobrým tepelně-izolačním schopnostem stěn majitelé spokojeni s nízkými náklady na provoz domu. Během zimy má dům nízkou spotřebu energie a v létě se nepřehřívá. Dům řídí inteligentní systém LOXONE, na který jsou napojeny nejen venkovní žaluzie a vytápění, ale také osvětlení. Součástí systému jsou rovněž čidla koncentrace CO2, což zajišťuje mnohem zdravější prostředí v interiéru.

Středobodem obdélníkové dispozice domu je obývací pokoj s kuchyní, kde rodina tráví většinu času a který je místem rodinného setkávání. Z jedné strany pak přiléhá ložnice s koupelnou a z druhé dětské pokoje navazující na boční hlavní vstup. Pro koncept domu byla zásadní orientace na jih a správné posazení ložnice.

Obrázky

Komentáře

Další realizace