Dětský pokoj dvou dívek byl řešen kompletně na míru na základě požadavků na úložný prostor, prostor pro hraní a učení. Pro realizaci bylo využito…

O realizaci

Dětský pokoj dvou dívek byl řešen kompletně na míru na základě požadavků na úložný prostor, prostor pro hraní a učení. Pro realizaci bylo využito osvědčené truhlářské práce.
Vzhledem ke skromným rozměrům pokoje bylo od počátku jasné že bude zapotřebí použít palandu. Ta zabírá celou kratší stěnu pokoje tak, že je umístěna de facto ode zdi ke zdi a plynule na ní navazuje knihovna. Stůl byl situován standardně pod okno, jehož šířku přesně kopíruje. Poslední volnou stěnu zabírá šatní skříň, opět vyrobená truhláři atypově na míru a podle potřeb dospívajících dívek.
Vzhledem k tomu, že se obě děvčata narodila v Itálii a velkou část svého života prožila v Římě, má výzdoba pokojíčku tento leitmotiv. S výmalbou byla oslovena ilustrátorka Nikola Logosová, která na zdech pokoje osobitě ztvárnila nejen známé římské památky, ale i místa, kam děvčata nejčastěji chodila a parafrázovala konkrétní rodinné fotografie. Římskými a italskými motivy je pojednáno i povlečení obou postelí.

Obrázky

Komentáře

Další realizace