Ateliér Ideacollective navrhnul a kompletně realizoval interiér novostavby rodinného domu. Požadavkem náročného klienta bylo navržení moderního interiéru na…

O realizaci

Ateliér Ideacollective navrhnul a kompletně realizoval interiér novostavby rodinného domu. Požadavkem náročného klienta bylo navržení moderního interiéru na míru v nadčasovém designu s ohledem na praktičnost a trvanlivost použitých materiálů.

Dominantu rodinného domu tvoří obývací prostor propojený s kuchyní.  Interiér je zařízen převážně atypickým nábytkem; typové prvky jsou pouze populární jídelní židle Merano od firmy TON a osvětlení značky Nordlux. Přírodní dubová dýha byla použita  u nábytku vyráběného na míru -  u kuchyňského baru, konferenčního a jídelního stolu, policové stěny i skříňky zavěšené pod televizí. Rovněž sedací souprava byla zhotovena individuálně v rozměrech a barvě dle přání zákazníka.

Vzdušnost centrálního prostoru podtrhuje kuchyň v bílém provedení. Pracovní deska je zhotovená z Corianu, jež je skvělou variantou k přírodnímu kameni. Z jeho předností uživatelé ocení především odolnost, snadnou údržbu a hygieničnost; materiál totiž umožňuje zapuštění dřezu bez viditelných spojů. Pro kuchyňská dvířka byl zvolen vysokotlaký laminát (HPL) ve vysokém lesku v čisté linii bez úchytů.

Při navrhování interiéru byl kladen značný důraz na výběr a umístění osvětlení. Obývací část opticky vymezuje sádrokartonový podhled s postranním LED osvětlením  s možností volby intenzity a barvy světla. Zajímavým detailem je podsvícená nika opticky zvětšující prostor okolo kuchyňského ostrůvku.

Praktičnost a snadnou údržbu materiálů vystihuje odolná vinylová podlaha v dekoru světlého dřeva, který příjemně ladí k ostatním částem interiéru v přírodním duchu a jednoduchém stylu.

Komfortní dispozice domu umožňovala vybudování dvou koupelen. Ústředním prvkem větší z nich je prostorná vana s příjemným výhledem z okna. Svůj prostor má také sprchový kout vzhledově sladěný s dlažbou v luxusním provedení s metalickými efekty. Elegantní velkoformátové obklady v bílé barvě dávají vyniknout přírodnímu elementu masivní desky pod umyvadly.

Optickému otevření prostoru v obou koupelnách přispívají velká osvětlená zrcadla a skleněné sprchové zástěny v čistých liniích bez rušivých rámečků.

Obrázky

Komentáře

Další realizace