K navržení interiéru nové dřevostavby rodinného domu oslovila ateliér Ideacollective mladá rodina z Uherského Hradiště.

Hlavní část domu tvoří velkolepý…

O realizaci

K navržení interiéru nové dřevostavby rodinného domu oslovila ateliér Ideacollective mladá rodina z Uherského Hradiště.

Hlavní část domu tvoří velkolepý multifunkční obytný pokoj s kuchyní a jídelnou. Obytný pokoj obsahuje audiovizuální sestavu a rohový krb. Velkou výhodou této místnosti je umístění oken po obou stranách zajištující stálý přísun denního světla a slunečních paprsků. Centrální objekt místnosti tvoří mohutný kuchyňský ostrůvek, na který plynule navazuje jídelní stůl.

Zapuštění jídelního stolu spojuje neoddělitelně funkční prostory kuchyně a jídelní části, což poskytuje rodině možnost být v neustálém kontaktu. Ostrůvek a jídelní stůl jsou spojeny s jedním z masivních trámů. Přiznané dřevěné trámy otevřeného stropu prolínají celý prostor interiéru a jsou dominantním jednotícím prvkem. Kuchyňská linka je osvětlena led páskem na senzorické ovládání.

Nadčasovost se skrývá v jednoduché barevnosti prostoru, která je řešena kombinací bílé, černé a dvou tónů hnědé. Při realizaci byly využity nadstandardní materiály; kuchyňská pracovní deska se dřezem zapuštěným bez viditelných spojů je vyrobena na míru z umělého kamene, desky stolů a kuchyňská dvířka pak z odolného vysokotlakého laminátu imitujícího masivní dřevo.

Designově čistou kombinaci materiálu doplňuje netradiční plovoucí podlaha s texturou s prolisem režné pytloviny.

Společenské části domu lze oddělit od soukromých obytných prostorů atypickými skleněnými dveřmi zapuštěnými do stropu, taktéž vyrobenými na zakázku.

Koupelna je vybavena typovým minimalistickým proskleným koutem. I zde byla zachována střídmá barevnost a kombinace hnědé a bílé barvy. Bílé tóny jsou ozvláštněny obkladem se vzorkem vlnek připomínajících vodu. Vana je pozdvižena na relaxační centrum díky nice zapuštěné v obkladu a tlumenému osvětlení LED pásků a svíček. Z důvodů komfortu používání je koupelna koncipována se dvěma umyvadly.

Obrázky

Komentáře

Další realizace