Po předchozí spolupráci jsme byli osloveni klientem AVI, abychom zpracovali návrh ateliéru, kde by klient mohl v příjemném prostředí pracovat, přijímat…

O realizaci

Po předchozí spolupráci jsme byli osloveni klientem AVI, abychom zpracovali návrh ateliéru, kde by klient mohl v příjemném prostředí pracovat, přijímat návštěvy a občas i přenocovat. Interiér měl tedy mít nejen reprezentativní funkci, ale i obytnou se vším vybavením, které k obytné funkci patří. Prostor, který jsme měli k dispozici je dvoupatrový. Přístupný přímo ze dvora objektů staré pražské zástavby. Jelikož se nejednalo o novostavbu, ale konverzi, prostor nabídl krásné cihlové valené klenby do ocelových nosníků, zajímavě pojaté trámoví horního patra a mnoho dalšího, co již definovalo jakým směrem se bude design ubírat. Celková plocha se pohybuje okolo 86m2. Ve spodním patře naleznete spíše reprezentativní část, která se skládá z lounge sezení pro jednání s klienty, velkého jídelního stolu se šesti židlemi a skryté kuchyňky za harmonikovými dveřmi. Dále v tomto patře naleznete koupelnu se sprchou a toaletou. Všechen nábytek, jak vestavný tak volně stojící, je z ořechového dřeva. Většina nábytku pochází od české firmy Ton, sedačka od firmy Polstrin. Knihovna, skříně, koupelnový nábytek a kuchyňská linka jsou atypy námi navržené. Osvětlení, které přikládá důraz k lounge a jídelnímu stolu, je od české firmy Bomma. Horní patro je již spíše soukromé. Naleznete zde pracovnu klienta a ložnici. Návrh a realizace nábytku pracovny jde za firmou Situs. Opět v ořechovém dřevě.

Každá akce je pro nás něčím novým, ale zde vidím hlavní posun v barevnosti. Většinou se držíme tlumeným nebo monochromatických barev. Klient je řeckého původu a tak jsme si dovolili s barvami trochu zaexperimentovat. S výsledkem jsme spokojeni a doufáme, že i Vám se bude líbit. Nutno podotknout, že výběr stylových doplňků, maleb jde za klientem a proto považuji za důležité ho uvézt jako spoluautora. Spolupráce s ním nás velmi bavila a děkujeme.

Obrázky

Fotograf: Daniel Čáha

Komentáře

Další realizace