Dům je postaven na louce v blízkosti lesa. Návrh domu reaguje na okolní krajinu. Objekt je umístěn při severozápadní hranici pozemku a otevřen směrem k…

O realizaci

Dům je postaven na louce v blízkosti lesa. Návrh domu reaguje na okolní krajinu. Objekt je umístěn při severozápadní hranici pozemku a otevřen směrem k jihozápadu do zahrady, čímž dodává vnitřnímu prostoru domu patřičnou intimitu a umožňuje v zimních měsících využití nemalých tepelných zisků ze slunečního záření. V letních měsících jsou tyto zisky eliminovány venkovními žaluziemi.
Objekt je dvoupodlažní. V prvním nadzemním podlaží se nachází při východní straně vstup, technické zázemí se šatnou a vstupní hala. Zbytek podlaží tvoří prostor obývacího pokoje,  jídelna s kuchyní, dílna a pokoj pro hosty. Prostor obývacího pokoje, jídelny a pokoje pro hosty je propojen se zahradou. V obývacím pokoji je umístěno schodiště vedoucí do druhého nadzemního podlaží. Ve druhém podlaží se nachází ložnice, dva pokoje, šatna a dvě koupelny s  WC. Ve velké míře bude dřevo konstrukce z panelů NOVATOP  v interiéru přiznané.

Autor: 
Ing. arch. Jiří Soukup, Ing. arch. Lukáš Pejsar
Realizace: 
2012
Užitná plocha: 
222 m2
Zastavěná plocha: 
142,7 m2

Obrázky

Fotograf: Martin Zeman

Komentáře

Další realizace