Úkolem bylo uchopit hlavní prostor, zútulnit ho a zmodernizovat. Původní interiér působil chaoticky. Mísil se zde chalupářský styl s prvky industiálního…

O realizaci

Úkolem bylo uchopit hlavní prostor, zútulnit ho a zmodernizovat. Původní interiér působil chaoticky. Mísil se zde chalupářský styl s prvky industiálního designu. Naším cílem tak bylo dát celému domu jednotný koncept, ale zároveň podpořit charakter domu. Pracovali jsme tedy s černou barvou (původní kovařina), která je dnes velmi populární, jasanem a kamenem (původní podlaha, dveře, vestavby, komín…). Původní dřevěné trámy a krov jsme lazurovali bílou barvou, aby se hlavní prostor prosvětlil. To nám umožnilo pracovat nadále i s tmavšími odstíny, jako je například betonová stěrka, která propojuje interiér obývacího pokoje s jídelnou, probíhá galerií v patře zase zpět do přízemí.

Nábytek do obývacího pokoje jsme volili v černé barvě a jasanové dýze. Pro zpestření byla v doplňcích použita petrolejová barva. V centru čelní zdi zůstal původní komín, nyní podpořen moderním krbem, obloženým plechem.

Samostatným zajímavým prvkem je také knihovna procházející dvěma patry, která nám opticky odděluje obývak od prostoru jídelny a disponuje vlastním čítacím koutkem.

V jídelně je hlavní dominantou stůl v jasanové dýze, který zaujme svou netradiční konstrukci.

Ložnici jsme namísto světlé jasanové dýhy, vyzdvihli elegantní kresbu ořechu, která v kombinaci s antracitovou barvou působí teplým útulným dojmem.

Obrázky

Komentáře

Další realizace