Návrh interiéru jedinečné funkcionalistické vily. Kouzlu takového domu architekt snadno podlehne, práce se tak stala výzvou.

Vila již dříve prodělala drobné…

O realizaci

Návrh interiéru jedinečné funkcionalistické vily. Kouzlu takového domu architekt snadno podlehne, práce se tak stala výzvou.

Vila již dříve prodělala drobné stavební zásahy a úpravy prostor v suterénu. Při detailnějším řešení se ale práce pozastavily a po společné schůzce na místě jsme se s klienty domluvili na zpracování návrhu interiéru i za cenu dalších stavebních úprav.

Do dispozice domu nebylo možné výrazně zasahovat, po rozkreslení prostor se však našlo několik míst, kde se přeci jen příčky posunuly nebo přetvarovaly.

Samotná atmosféra interiéru domu částečně vyplynula ze společné diskuze a z požadavků na využití prostorů. Klienti preferovali přírodní povrchy, především dřevěnou olejovanou podlahu. Dub a jeho modifikace, ať už v podobě podlahy, obkladu nebo použití na nábytku, se line celým domem a propůjčuje prostoru teplou přirozenou barvu. Prostory náročnější na provoz, jako je zádveří, komunikační chodby, garáž a zimní šatna mají podlahu ze světlešedé betonové stěrky, která koresponduje s architektonickým směrem funkcionalismu. Koupelny a toalety již byly obloženy přírodním travertinem, pro sjednocení s interiérem domu se i zde zvolily pro doplnění šedé, již kontrastnější stěrky.

Obrázky

Fotograf: Jakub Pelnář

Komentáře

Další realizace