Jelikož se bytový komplex nachází mimo ruch velkoměsta, od začátku jsem chtěla, aby byt působil lehce, vzdušně, uvolněně a hlavně útulně, tak trochu ve smyslu…

O realizaci

Jelikož se bytový komplex nachází mimo ruch velkoměsta, od začátku jsem chtěla, aby byt působil lehce, vzdušně, uvolněně a hlavně útulně, tak trochu ve smyslu současného fenoménu „Hygge“, který pochází z dánštiny a vyjadřuje teplo domova, útulnou atmosféru, uvolnění, zkrátka takovou tu pravou domácí pohodu ve společnosti dobrého jídla, pití a osob, které máme rádi. Prostředkem k dosažení takové atmosféry pak jsou například chumlavé plédy, množství polštářků, kožešiny nebo svíčky.

Barevně jsem interiér ladila do světlých tónů – bílá barva spolu se světle šedou a bělený dub tvoří základ který se prolíná celým bytem. Tuto kombinaci pak skvěle oživí a zateplí měděná barva, která je hojně použita na svítidlech a některých doplňcích, dále světle růžová barva s pastelově zelenou na doplňcích, a akcenty v černé barvě na jednotlivých kusech vybavení, černý mramor použitý na odkládacím stolku v hale vytváří dojem okázalosti. Použila jsem lokálně také černobílé geometrické vzory, ať již na šestiúhelníkové mozaice v kuchyni, která pochází z Holandska, na polštářcích na sedačce, nebo na tapetě či koberci v dětském pokoji. Ač se to přes výčet všech barev a materiálů nezdá, celek působí , i podle reakcí návštěvníků, harmonicky a elegantně. Umění není v jednotlivostech, ale v tom, aby výsledný dojem působil uceleně.

Dětský pokoj je kromě základní kombinace bílé a běleného dubu barevně oživen světle modrou výmalbou a žlutými akcenty.

Ložnice je zase pojata v přírodnějším duchu, motivy kapradin na polštářcích korespondují s vybranými pokojovými rostlinami, surové dřevo a hrubě tkaný koberec dokreslují atmosféru. Zajímavostí jsou svěšená světla u čela postele, sloužící jako čtecí lampičky.

Mezi použité designové vychytávky, které návštěvníky bytu nejvíce zaujaly, patří již zmiňovaná geometrická mozaika v kuchyni, měděná svítidla obecně,  zavěšená světla u postele v ložnici, a zejména podsvětlená nika ve vstupní hale, která je navržena v rámci bloku vestavných skříní, a která slouží jednak jako místo pro pohodlné obouvání vsedě, tak v sobě skrývá i botník pro odložení obuvi.

V interiéru jsme se nebáli zkombinovat designové kusy ( měděný lustr nad jídelním stolem od Toma Dixona, ikonické křesílko Acapulco, jídelní židle Fiber od Muuto, nástěnné zrcadlo Strap od Hay atd.) s dostupnějšími kusy nábytku z vybraných řetězců, které dnes již nabízí uspokojivý design za rozumnou cenu.

Obrázky

Fotograf: Tomáš Dittrich

Komentáře


Ing. arch. Zuzana Strouhalová  | 21. 11. 2017

krásná kombinace :)

Další realizace