Tato proměna ložnice v rodinném domě byla výzva, Původní stav byl neútulný, v ložnici byly velké akustické problémy a působila studeně. Podlaha byla pokryta…

O realizaci

Tato proměna ložnice v rodinném domě byla výzva, Původní stav byl neútulný, v ložnici byly velké akustické problémy a působila studeně. Podlaha byla pokryta keramickými dlaždicemi kvůli podlahovému vytápění. I přes to jsme se rozhodli nechat spočítat odpory dlažby i koberců, abychom mohli na stávající dlažbu položit koberce. 

Velkou změnu prostoru zajistilo obrovské čalouněné čelo, které se lepilo přímo na stěny po celé délce pokoje. Čalounická firma vyrobila jednotlivé dílce na míru z námi dodané koženky, která zajišťuje jednoduchou údržbu. 

Stěny jsou pokryty hedvábnými tapetami Zinc v dekoru západu slunce. Toto téma se prolíná celým pokojem a spojuje jednotlivé prvky. 

Závěsy jsme zvolili opět z hevábí se zlatými odlesky a doplňuje je jemná záclonka. 

Veškerý nábytek je vyroben z mořené dubové dýhy, která tvoří kontrast ke světlému koberci. 

Použitím velkého množství textilu, čalouněného obložení stěny, koberců a intimního osvětlení vznikl prostor pro příjemný spánek a relaxaci a zároveň jsme úspěšně překonali akustické problémy.

Obrázky

Komentáře

Další realizace