Architekt Jindřich Kobr si při realizaci této zakázky užil své. Mladý manželský pár si velmi přál, aby byla koupelna zasazena do kontextu celého domu, a tak…

O realizaci

Architekt Jindřich Kobr si při realizaci této zakázky užil své. Mladý manželský pár si velmi přál, aby byla koupelna zasazena do kontextu celého domu, a tak architekta pozvali na zaměření. Naneštěstí to bylo v zimě. Ze sněhové vánice nakonec architekt vybruslil. Nad následným návrhem klienti doslova roztáli. Plně se v něm totiž odráží jejich domov i osobní vkus.
Pro celý návrh je klíčová přítomnost velkého okna, které do koupelny vnáší denní světlo. Díky němu bylo možné prostřídat světlejší dlažbu v imitaci stěrky s dlažbou tmavší. Pohled z okna také vybízel k umístění veliké vany s výhledem do zeleně. Stěně nad ní dominuje odkládací nika se zrcadlem, které prostor ještě více opticky zvětšuje. K orámování niky posloužilo stejné světlé dřevo, jaké najdeme nejen u skříňky pod umyvadlo na desku, ale také ve výplni praktické odkládací plochy, která je šikovně ukrytá za vanou směrem k toaletě.
Sanitární keramiku i prostorný sprchový kout obsluhují chromové baterie hranatějších tvarů, které korespondují s převážně hranatým stylem celé koupelny.

Obrázky

Fotograf: Lukáš Hausenblas

Komentáře

Další realizace