Rodinný dům, do kterého architekt Jindřich Kobr tuto koupelnu navrhoval, už jednu koupelnu měl. Při navrhování druhé koupelny měl proto od klientů dovoleno o…

O realizaci

Rodinný dům, do kterého architekt Jindřich Kobr tuto koupelnu navrhoval, už jednu koupelnu měl. Při navrhování druhé koupelny měl proto od klientů dovoleno o něco více popustit uzdu své designérské fantazie. Snad právě proto se jedním z dominantních prvků stal dekorativní obklad s 3D efektem. Pokrývá nejen dělící stěnu mezi vanou a sprchovým koutem, ale také protější stěnu za umyvadly na desku.
Vedle dekorativního obkladu koupelna pracuje se světlými i tmavými odstíny dlažby v imitaci betonu. Přírodní prvek do koupelny přinášejí nejen dřevěné dveře, ale také skříňka pod umyvadlo ve velmi podobném odstínu.
Unikátním prvkem koupelny je bezpochyby kapsa pod vanou, která je podsvícená LED páskem pro navození té správné atmosféry při koupání. Možnost vsunout nohy až pod vanu zároveň zjednodušuje obsluhu vany. Vanu, sprchu i umyvadlo obsluhují chromové baterie v kruhovém stylu, který interiér znatelně zútulňuje. 

Obrázky

Fotograf: Lukáš Hausenblas

Komentáře

Další realizace