Interiér o výměře 32 m2 je půdorysně složen ze dvou místností. Snaha směřovala k navození iluze jednoho velkého prostoru s centrální pozicí vany, jíž je…

O realizaci

Interiér o výměře 32 m2 je půdorysně složen ze dvou místností. Snaha směřovala k navození iluze jednoho velkého prostoru s centrální pozicí vany, jíž je vše podřízeno.

        Vstup v rámci zamýšlené kompozice zůstává co nejvíce volný a otevřený pohledům do pokoje. Zrcadlo za úložnými prostory potlačuje stěnu a napomáhá myšlence umístění vany uprostřed prostoru. Zkosená, částečně prosklená stěna koupelny ustupuje průhledům do pokoje a propouští denní světlo k umyvadlu. Pro intimitu prostoru je toto okno opatřeno vnitřními žaluziemi.

        Vana nahrazuje sedačku a je z ní možné sledovat televizi. Soukromí i pocit bezpečí menšího prostoru zajistí záclona na tvarované kolejnici.

        Provozní linii pokoje kopíruje tvar  stolu z umělého kamene a skleněné ověsy, které odráží a lámou světlo stropních bodovek. Stolová deska na stěnových konzolách je složená ze dvou částí. Díl proti vstupním dveřím má ráz konferenčního stolku, pod TV je psací a odkládací stůl. Myšlená třetí část desky na balkóně dokreslí tvar paraboly. Spojuje exteriér s interiérem a dotváří iluzi příjemnějšího čtvercového prostoru řešené místnosti. Kombinace tyrkysové barvy s hnědošedými až pískovými odstíny odkazuje na kontrasty vody a pouště.

 

        Použité materiály se odvíjejí od vodě odolné koženky na atypické polstrované vaně. Stůl složený ze dvou desek je vyroben z umělého kamene stejně jako deska pod umyvadlo. Tento materiál zaručuje čistotu řešení hran objektů organického tvaru v pohledově exponovaných místech. Za vanou na tento materiál navazuje tzv. kamenná dýha. Podlahu tvoří dvě krytiny - koberec vytváří pohodu ložnice a PVC je praktické pro mokrý provoz kolem vany.

Obrázky

Komentáře

Další realizace