Jedinečný stůl s kombinací betonové stěrky a svíticího loga

 

-Akce: Atypický designový stůl

-Autor: Mariana Hendrychová ze studia…

O realizaci

Jedinečný stůl s kombinací betonové stěrky a svíticího loga

 

-Akce: Atypický designový stůl

-Autor: Mariana Hendrychová ze studia reFORMA, s.r.o.

-Realizace betonové stěrky: MALDECOR, s.r.o.

-Použité materiály: betonová stěrka, masiv, sklo

 

Originální nápad pocházel od designérky interiérového studia reFORMA a skutečnost - jedinečný stůl s použitím betonové stěrky - předčila očekávání.

Zadání klienta znělo: vytvořit originální jednací stůl na míru. Návrhu se ujala designérka Mariana Hendrychová z interiérového studia reFORMA. Vznikl návrh stolu v neobvyklé délce 420 cm s unikátním vějířovitým tvarem, který plně odpovídal požadavkům klienta. Jeho konstrukce zaručila, že se ani po čase nezačne hýbat a materiály, které byly použity, budou stabilní a splní nejpřísnější požadavky.

Zvolena byla nadčasová kombinace masivního dřeva, skla a betonové stěrky a následně sestavený tým spolupracova při jeho výrobě. Spolupráce se vyplatila - byly doladěny detaily a přechody jednotlivých materiálů, tak aby výsledkem bylo perfektní dílo. Největší výzvou bylo vložení podsvíceného skleněného loga do betonové stěrky, která musela být perfektně spojena se dřevem a zároveň musela umožnit použití skleněného svíticího nápisu. Tento požadavek splil MALDECOR BETON - designová betonová stěrka variabilních struktur a možností.

Stěrka s použitou finální povrchovou úpravou navíc zajistila omyvatelnost a vysokou odolnost vůči mechanickému opotřebení. Její aplikace v tenké vrstvě umožnila vytvořit dokonalé detaily a zároveň nedošlo k zatížení konstrukce stolu. Stůl vyniká monolitickým dojmem betonové konstrukce s perfektním a odborným zpracováním. Je ukázkou skvělé práce, vhodně zvolených materiálů a precizního přístupu. Byť se projekt zprvu zdál obtížný, výsledkem je unikátní jednací stůl, na který má klient právo být patřičně hrdý.

 

Obrázky

Komentáře

Další realizace