Interiér pro mladý pár v kombinaci dřevo - beton

 

-Akce: Rodinný dům Liberec

-Realizace betonových povrchů, vinylové krytiny, dveří, schodiště a…

O realizaci

Interiér pro mladý pár v kombinaci dřevo - beton

 

-Akce: Rodinný dům Liberec

-Realizace betonových povrchů, vinylové krytiny, dveří, schodiště a nábytku na míru: MALDECOR, s.r.o.

-Použité materiály: betonové stěrky, dub masiv

 

Interiér byl vytvořen pro mladý pár, plně pracovně zatížený, jenž požadoval hlavně snadnou údržbu, design, moderní vzhled, vysokou odolnost materiálů, vstřícnost k životnímu prostředí a nadčasovost. Na základě zadání byly doporučeny betonové stěrky, dřevo, sklo a tvrzený vinyl. Všechny tyto materiály propojují celý interiér, od zádveří, chodeb, schodiště a koupelen po ložnici, obývací i dětský pokoj. Každá místnost v domě je plná krásných detailů. 

Všechno začalo návrhem sjednocujícím a propojujícím celý dům. Po konzultacích a prezentaci 3D vizualizace byly dodány reálné vzorky a po finálním výběru začala realizace. Dodala se podlahová krytina, lišty, dveře, vytvořily se betonové povrchy, malby a vyráběl se nábytek na míru. Dominantními materiály se staly betonové stěrky v tmavším šedém odstínu a dřevěný masiv. Doplnila je vinylová krytina v dekoru dřeva s přiznanou 2V spárou, díky níž vypadá jako dřevěná. Krytina je položena v obou patrech a celému interiéru dodává pocit tepla a útulnosti.

Prostorný obývací pokoj spojený s kuchyní odpovídá současnému trendu slučovat tyto místnosti do jednoho funkčního celku. Čistým prvkem kuchyně je kuchyňská linka bílé barvy, místnosti dominuje masivní jídelní dubový stůl, vyrobený na míru z více než stoletého dřeva. Prostor je doplněn nadčasovou designovou betonovou stěrkou MALDECOR BETON, bytovým textilem (kobercem, závěsy, polštáři) a interiérovými doplňky. 

Na schodišti se objevuje betonová stěrka spolu se skleněným zábradlím a proplouvá i do dalšího patra. Betonová stěrka byla aplikovaná i v koupelně. Díky tomu, že nemá spáry, je odolná a pevná, je vhodná na stěny i podlahy zatížené vodou. Koncept horní koupelny byl vytvořen ve stejném  duchu jako celý zbytek domu. Neotřelým prvkem jsou dubové latě nainstalované na stěně, které opticky zvětšují prostor, zlepšují akustiku a celou místnost dělají zajímavější. Dřevěné prvky koupelnu opticky zateplily a vytvořily příjemný kontrast s betonovu stěrkou. Spodní koupelna je řešená jednoduše, podařilo se udržet čistý styl použitím šedé batonové stěrky s bílým sanitárním zařízením.

Obrázky

Komentáře

Další realizace