Rekonstrukci téhle kuchyně jsme vzali doslova od podlahy. Prostor celkově prokoukl i díky barvám a použitým materiálům. Opticky tomu nejvíce pomohla dominantní…

O realizaci

Rekonstrukci téhle kuchyně jsme vzali doslova od podlahy. Prostor celkově prokoukl i díky barvám a použitým materiálům. Opticky tomu nejvíce pomohla dominantní bílá barva dvířek a světle šedá vinylová podlaha. 

Barevná kombinace bílé, šedé a dřeva neomrzí, klient chtěl do této velmi jednoduché kombinace přidat ještě jednu výraznou barvu. Nakonec vyhrála modrá a její velmi jemný odstín, který jsem na kuchyň navrhla použít jen na malou část kuchyně. Modrá tady funguje jako výrazný prvek, díky kterému má kuchyně šmrnc. U ostatních barev jsme potom při výběru s klientem zůstali trochu při zemi. Místo původní tmavě modré dlažby jsem navrhla vinyl, který svými užitnými i materiálovými vlastnostmi vyhovuje kuchyňskému prostředí. Neutrální šedý dekor jsme vybrali o několik odstínů světlejší než pracovní desku. Místnost to opticky zvětšilo a rozzářilo. Obklad chtěl klient řešit něčím, co nebude mít spáry a bude se oproti původním obkladům dobře čistit. Volba padla na omyvatelnou stěrku, kterou jsem navrhla na dominantní stěnu s vařením v šedém provedení, laděnou tón v tónu k pracovní desce. Na stěnu za dřez byl použit stejný typ stěrky jen v bílé barvě, aby té šedé už nebylo moc. K modrým skříňkám ladí ještě prostírání na jídelním stole a plissé v oknech, které jsem pomáhala vybírat přímo ve studiu dodavatele.

Obrázky

Komentáře

Další realizace