Majitelé mi svěřili kompletní rekonstrukci od návrhu až po realizaci. Smyslem celého projektu bylo umožnit majitelům tři základní hodnoty budoucího bytu. 1.…

O realizaci

Majitelé mi svěřili kompletní rekonstrukci od návrhu až po realizaci. Smyslem celého projektu bylo umožnit majitelům tři základní hodnoty budoucího bytu. 1. Dostatek úložných prostor, které neuberou bytu na lehkosti a eleganci. 2. Vše musí být promyšlené a každá součást nového bytu splní potřeby majitelů, jinými slovy, vše co vlastní bude mít své místo. Dá se říct, že jsem byt navrhla tak, aby uspokojoval jejich život a přizpůsobil se majitelům. 3. Když do bytu vstoupíte za několik let, řeknete si, „krásný, elegantní, nadčasový prostor“.
 
A pak to začalo. Navrhla jsem první návrhy budoucí dispozice a konzultovali jsme je. Následovalo rozmístění nábytku, zařizovacích předmětů, elektriky atd. Jakmile jsme obě strany cítily, že jsme z prostoru dostali maximum a naplnili 3 základní hodnoty, vybrala jsem z několika firem realizační firmu a pustili jsme se do bourání zdí, štukování omítek, obkládání a dalších stavebních prací. Po dvou měsících byla hrubá práce hotová a já jsem se mohla pustit do zařízení interiéru. Abych efektivně využila finanční budget, navrhla jsem velkou část nábytku ze sériové výroby a dostala ho do podoby, který vypadá jako plná vestavba. K tomu mi dopomohl zkušený truhlář. Díky tomu jsem ušetřila majitelům 40% nákladů na úložné prostory. Ušetřené prostředky se tak mohly využít na jiné nadstandardní řešení, které pomohly bytu docílit celkového řešení na míru. Je zde stůl vyrobený na míru, tak aby sedl do užšího prostoru bývalé kuchyňky, na míru vyrobeý konferenční stolek, aby se pod něj dal schovat taburet používán příležitostně, skleněná kuchyňská pracovní deska a obklad stěn, kvalitní svítidla a další drobnosti, které daly bytu duši.
Zpět
 

Obrázky

Fotograf: František Géla a Fabián Fronček

Komentáře

Další realizace