Kompaktnost celého nábytkového celku kolem postele umocňuje na lůžko navazující skříňka s polštářovými sedáky - čtecí koutek.

O realizaci

Dětské pokoje v panelákových bytech jsou obvykle hodně stísněné. Jedná se často o úzké obdélníkové místnosti osazené jedním oknem proti dveřím, čímž daný prostor  ztrácí další užitné centimetry. V takovém případě je nutné se při zařizování takové místnosti podívat na problém ze všech úhlů, od spodu až nahoru, a využít tak každou volnou plochu.

Při návrhu dětského pokojíčku pro mladou slečnu jsme osadily nábytkem hlavní stěny od stropu směrem dolů. Díky tomuto postupu jsme získali větší rozlohu pro rozmístěné úložného prostoru. Na míru navržený nábytek z lamina v dekoru bílý mat a bělený dub vytvořil kompaktní celek skříněk ozvláštněný praktickými otevřenými nikami a černými úchytkami.

Pod závěsnými skříňkami se nachází jednolůžko ve stejném dekoru vybavené výsuvným úložným prostorem, ideálním pro sezónní oblečení či hračky. Lůžkoviny mají své místo v peřiňáku, který je zakomponován do nábytkového celku jako čelo postele a navazující součást pracovního stolu. Ten se nachází pod oknem – ideální místo z hlediska světelných podmínek. Osvětlení pak večer zajistí bodové světlo přímo nad psacím stolem.

Druhá strana pokoje, tedy podél druhé delší zdi, je stejně jako ta u postele osazena totožnými závěsnými skříňkami. Dominantou této strany je vysoká šatní skříň sahající až ke stropu. Spodní část tohoto nábytkového celku tvoří menší skříňky s odkládací plochou, která opět plynule navazuje na desku pracovního stolu.

Podlahu o rozloze 4 x 2,2 m pokrývá vinylová podlaha v dekoru bělený dub, který prostor opticky zvětšuje.

Neutrální barvy pokojíčku, tedy bílou v matném provedení, šedou a odstín běleného dubu krásně doplňuje světle růžová na stěnách a doplňcích, která tak malému království dodává sladký dívčí akcent.

Obrázky

Komentáře

Další realizace