OBÝVACÍ POKOJ A OCELOVÁ LANKA

Zadáním klientů bylo vytvořit lavici pod oknem, která by splňovala funkci sezení při větším počtu návštěvníků a zároveň využít…

O realizaci

OBÝVACÍ POKOJ A OCELOVÁ LANKA

Zadáním klientů bylo vytvořit lavici pod oknem, která by splňovala funkci sezení při větším počtu návštěvníků a zároveň využít úložný prostor pod lavicí. Dále zavěsit TV na zeď a na nový nábytek umístit všechny přístroje, gramofon, LP desky apod. Bylo potřeba vyměnit sedačku, která měla již to nejlepší za sebou. Dohodli jsme se, že je možné pořídit nový vak na dříví ke krbu a konferenční stolek s křeslem.

Podle zadání to vypadalo, že to nebude nic náročného, ale opak byl pravdou. Vymyslela jsem si použití ocelových lanek vedených od dřevěných trámů na stropě k nábytku kolem TV. Chtěla jsem trámy zapojit do realizace, propojit je s novým nábytkem a nechtěla jsem jen holou zeď za televizí. Klient zároveň nechtěl za televizí žádné police nebo skříňky. Já zase nechtěla televizní oltář.

Ocelová lanka se mi zdála jako velmi efektní a levné řešení, zeď už nebude holá, ale výtvarně pojatá. Dalším oříškem bylo umístit TV na stěnu a zároveň schovat všechny kabely a zásuvky, které ke všem přístrojům vedou, bez sekání elektrických rozvodů. Vyřádila jsem se i na novém úložném boxu na dříví ke krbu.

Dalo to hodně práce najít ocelová lanka s pěknými úchyty, které se daly namontovat od stropu k horní desce nábytku, vymyslet, jak subtilně a minimalisticky umístit TV na zeď tak, aby nebylo vidět žádné kabely a zásuvky bez sekání do zdi, ale nakonec se vše vylouplo a s výsledkem jsme všichni spokojeni. Pod lavicí i televizí je úložný postroj. K televizi „nevedou“ žádné kabely, zároveň je k nim pohodlný a rychlý přístup. Nové konferenční stolky a křeslo komunikují svým tvaroslovím s ocelovými lanky. Příjemnou atmosféru dodává stmívatelné osvětlení ocelových lanek a třešničkou na dortu je pojízdný box na dříví s motivem krabičky od sirek.

Obrázky

Komentáře

Další realizace