Majitel bytu, mladý muž, měl jasné zadání. Představoval si industriální pánský styl, z kterého půjde cítit jeho životní styl a záliby. Jako je například golf,…

O realizaci

Majitel bytu, mladý muž, měl jasné zadání. Představoval si industriální pánský styl, z kterého půjde cítit jeho životní styl a záliby. Jako je například golf, motorky a dobrý rum. Byt se nachází ve vnitrobloku u brněnské části Brno-střed. 

Majitel má velký cit pro historické kousky z jeho života a proto se v interiéru objevuje několik prvků, které jsou renovované a dokonale zapadají. Jsou to například jídelní židle a promítací přístroj. Od něhož se odrazila doplňková barevnost v barvě šalvějové.
Povrchové úpravy tvoří zejména stěrky v imitaci betonu, které jsou praktické a krásné. Na největší stěně za knihovnou je stěrka tvořena do vzhledu nýtovaných plechových obkladů.

Naproti se nachází bále natřená cihlová stěna z klasických cihel plných pálených.
Výrazným dominantním prvkem je ležérní kožená sedací souprava Chesterfield ve stylu anglického gentlemana. Ve čtecím koutku se nachází ikonické křeslo Lounge chair od manželů Eamsových.
Interiér doplňují textilní kousky koberců, například z pravé kůže.

Interiér je tvořený převážně industriálním nábytkem, který je vyroben na míru prostoru. Jedná se o ocelové konstrukce v antracitové barvě vyplněné přírodním dubovým masivem. Každý prvek je tvořený přímo na konkrétní místo s konkrétním účelem.
Další nábytkové kousky a dekorace jsou převážně zvoleny ve stejném industriálním ocelovém stylu, od schodiště, otopná tělesa, přes knihovny, svítidla, nábytek až po dekorace jako je svícen.

Obrázky

Fotograf: Michal Bernátek MyPhoto

Komentáře

Další realizace