Byt dýchá příjemnou atmosférou, dům je ze 30. let 20. století v klidné ulici přímo v centru pražského dění. Při rekonstrukci se podařílo zachovat řadu…

O realizaci

Byt dýchá příjemnou atmosférou, dům je ze 30. let 20. století v klidné ulici přímo v centru pražského dění. Při rekonstrukci se podařílo zachovat řadu původních prvků. Náročnou rekonstrukci od parket až po dveře, doplnil současný designový nábytek i starožitné skvosty. Úkol zněl jasně: vytvořit elegantní prostor, který ctí krásu a půvab minulého století, bydlení na míru. 

Prostoru neskutečně prospělo zachování a zrestaurování parketových podlah a původních dveří a oken. A ačkoli to byla dlouhá a těžká cesta, vyplatilo se to. Stejný příběh se opakoval u parket. „Podlahy měly různé výšky, parkety se brousily třikrát, část se vyměnila, opravovaly se spáry. Bylo to hodně náročné a chvílemi jsme uvažovali o tom, že parkety odstraníme a položíme nové.

Pečlivě jsme vybírali kvalitní solitérní kousky nábytku, které doplnili výrobky vyrobenými na míru, designovými kusy prověřených značek i historickými předměty ze starožitnictví. Tam jsme objevili třeba svítidlo do vstupní haly a křišťálový lustr ze 30. let, který se stal dominantou obývacího pokoje.

Obrázky

Komentáře

Další realizace