Původní dispozici bytu 5+1 jsme změnili na 4+KK. Kuchyni jsme propojili s jídelnou a obývacím pokojem. Zcela jsme změnili dispozici jádra, které je umístěno ve…

O realizaci

Původní dispozici bytu 5+1 jsme změnili na 4+KK. Kuchyni jsme propojili s jídelnou a obývacím pokojem. Zcela jsme změnili dispozici jádra, které je umístěno ve středu dispozice. Zádveří jsme rozšířili zbouraním příčky a od pracovny jej nyní dělí jen nábytková stěna. Bez změny zůstaly dispozice ložnice a dětského pokoje.

Koncept bydlení

Takový vnitřní prostor by z pohledu na bytový dům z 60. let čekal asi málokdo. Za zateplenou fasádou s plastovými okny ale není tak zcela běžný byt. Jeho předností je velkorysá podlahová plocha a stropní vytápění. Tu jsme museli vyzdvihnout. Vytvořili jsme průhledy celým bytem v obou jeho osách. Již od vstupních dveří je vidět celková délka bytu. Obývací pokoj s jídelnou a kuchyní se rozprostírá přes celou šířku bytu - respektive patra - a je tak tedy odsud přistup na oba balkóny. Kombinovali jsme nové se starým, banální s nečekaným. Pro zavěšení rostlin jsme použili kari síť, místo obrazu či autorského prvku jsme na stěnu zavěsili kolo (autentický dopravní prostředek na kontrolní dny) jako symbolickou parafu za dokončeným projektem.

Obrázky

Komentáře

Další realizace