Fotograf: Kristýna Černá

O realizaci

Nedávno jsem zveřejnila fotografie ze svého domova plného barev. Nyní se s vámi chci podělit o fotky z domova našich klientů. A taky o pár řádků o naší spolupráci. Bylo to oboustranně příjemné. A hlavně! Vzniklo z toho krásné místo pro život pětičlenné rodiny.

Klient jsou sportovci se 3 dětmi. Dvě z dětí jsou už teenageři, to třetí zatím miminko. Koupili si byt v Šeberově z devadesátých let. No a tomu odpovídalo i zařízení. A také uspořádání původní kuchyně a obýváku. Jelikož jsme spolu už dříve spolupracovali, mohli jsme rovnou plynule navázat.

Původní zábradlí a kolo pod schody

Z původního stylu zůstalo jen zábradlí. Tomu jsme se museli barevně a trochu i stylově přizpůsobit. Majitelé mívají pod schodištěm zaparkované kolo, jsou to opravdu sportovci tělem i duší.

K jídelnímu stolu se musí vejít 5 osob. Kuchyně byla původně dlouhá úzká nudle, kterou jsme z praktických i vizuálních důvodů zkrátili úložnými prostory na čelní stěně. V obývacím pokoji majitelům stačí minimum úložných prostor. Mohli jsme tam tedy umístit pohodlné sezení pro příjemný odpočinek.

Teenagerské pokoje a maminčin bonus

Změnu jsme dělali i v dětských pokojích. Začali jsme prostorem pro mladého muže. Udělali jsme návrh, sám obyvatel pokoje si vybral tapetu a společně s námi materiály. Když tu změnu viděla jeho sestra, hned ji chtěla taky. Rodiče si mysleli, že pokoj předělat nepotřebuje, že jí stačí původní řešení pro malou holku. Ale protože má mladá dáma milujícího tatínka, schválil i rekonstrukci jejího prostoru. Tapetu si opět vybírala sama obyvatelka a projevila tak svou kreativitu.

Nakonec jsme k tomu všemu doladili praktická řešení v maminčině kuchyni. Tím tedy dostali všichni to, co potřebují. Mladý muž svůj prostor na hraní na velký dechový nástroj. Mladá dáma místo pro poháry z koňských jezdeckých soutěží. A maminka skříňky á la hodně místa, ale málo úklidu. Prostě spokojenost na všech frontách. I na té naší, protože se nám moc líbí, co z naší práce vzešlo. A že jsou všichni spokojení.
 

Vaše Eva Lövenhöferová
architektka funkčních interiérů

Obrázky

Komentáře

Další realizace