Začátkem roku 2015 jsme navrhovali interiér mezonetového bytu na Kociánce v Brně. Asi po roce jsme se byli podívat na výsledek. Realizaci dělal na náš…

O realizaci

Začátkem roku 2015 jsme navrhovali interiér mezonetového bytu na Kociánce v Brně. Asi po roce jsme se byli podívat na výsledek. Realizaci dělal na náš pravidelný spolupracovník Víťa Dvořák (W - interier).

Hlavní části byly hotové. Z návrhu zatím nebyla realizována sestava TV skříní. Zbytek byl mírně pozměněn, ale funguje výborně.

Jednoduchá barevnost staví na kombinaci bílé a dubové dýhy. Motivem bytu je v první řadě ohromující výhled celou podélnou stěnou obývacího pokoje s jídelnou a pak také ložnice. Majitelé tento základní prostor oživili židlemi a doplňky.

Dobře funguje i protilinka „levitující“ před oknem. Oproti našemu záměru – zachovat kontinuitu protilinky a jídelního stolu nakonec sešlo. Nicméně i stávající řešení s volným stolem funguje dobře. Stůl má víc v prostoru.

Ložnice je zatím bez tapety. Povedeným kouskem je toaletní stolek. Původně mělo volně viset zrcadlo a pod ním stolek. Nakonec se zrcadlo spojilo se stolkem a Víťa jej doplnil svítícím rámem.

Vstupní prostory fungují podle očekávání. Zrcadlové dvířka prostor zvětšují. Knopky, botníček a police poskytují dostatek prostoru pro odložení věcí, ale nepobízejí k přílišnému zaneřádění prostoru. Jedny z dveří schovávají vstup do skladu po schodištěm.

Výsledek stojí za to. Opět je to dáno hlavně kvalitním dodavatelem nábytku. Jistě byly ku prospěchu věci i vkus a náročnost stavebníků v kombinaci s jejich profesní zkušeností se stavebnictvím.

Obrázky

Fotograf: Monika Píšková

Komentáře