Moderní novostavba rodinného domu nedaleko Prahy v obci Čestlice dává již z exteriéru tušit, že se jedná o práci architektů. Přáním klientů byl&nbsp…

O realizaci

Moderní novostavba rodinného domu nedaleko Prahy v obci Čestlice dává již z exteriéru tušit, že se jedná o práci architektů. Přáním klientů byl zajímavý luxusní atypický dům s výraznou architekturou. Tato filozofie se promítá i do návrhu interiéru, který je moderní a nadčasový a upřednostňuje kvalitu nad kvantitou.

Kuchyňská linka, která sází na logické uspořádání

V porovnání s celkovou velikostí domu je prostor pro kuchyni relativně malý a proto jsme musely využít každý centimetr. Uspořádání dispozice je logické, aby se člověk při vaření moc nenaběhal a měl ideálně vše po ruce.

Vychytané osvětlení linky

Rovnoměrného osvětlení kuchyňské části jsme dosáhly použitím LED pásků zafrézovaných do dna horních skříněk na jedné straně a bodovými světly osazenými do horní desky na straně druhé. Kromě toho nechybí osvětlení od digestoře a stropní přisazené svítidlo. Stropní světlo je záměrně podlouhlého tvaru, aby byla nasvětlená celá délka kuchyně a člověk si při vaření co nejméně stínil. Doplňující osvětlení je řešeno dvěma řadami LED pásků osazených do SDK sníženého podhledu nad kuchyňskou linkou.

Moderní materiály a světlé barvy

Materiálově je kuchyně laděná do světlých odstínů, aby působila čistým a vzdušným dojmem. Na dvířkách je navržen bílý lak ve vysokém lesku a pracovní deska je z umělého kamene Technistone – odstín Crystal Absolute White. Na horních skříňkách a zádovině za varným centrem je neutrální dřevodekor, který jsme vybíraly tak, aby ladil k podlaze i k interiérovým dveřím.

Obrázky

Komentáře

Další realizace