O realizaci

Návrh interiéru bytu na Vinohradech v sobě kombinuje elegantní materiály ve střídmé barevné škále. Je určen pro bydlení dámy a tomu odpovídají zvolené materiály a barevnost, ve které převládá decentní šedá, dřevo a teplé zemité barevné tóny.

Srdcem celého prostoru je obývací pokoj. Tento prostor působí vzdušně díky centrálně umístěnému jídelnímu stolu. Dominantní postavení v interiéru má atypický nábytek, eliminující některé stavební nepřesnosti, kterým se starý objekt v centru Prahy samozřejmě nevyhnul. Velkou roli v návrhu hrál také velký počet uměleckých děl klientčiny sbírky. Cílem návrhu je tak vytvořit soukromou galerii v podobě soch a obrazů. Galerie je tvořena stěnou v šedém laku, která ve svých dřevěných nikách skýtá prostor jak pro umělecká díla a knihy, tak i pro televizi.

V čele návrhu tohoto interiéru stojí ohýbaná lamelová stěna, lemující celý obývací prostor. Její doplňky potom tvoří tmavě lakované plochy v matu i vysokém lesku.

Obklad a podlaha koupelny jsou řešeny velkoformátovou keramikou v béžovém provedení, které dokonale imituje vzhled mramoru. Tuto keramiku podporuje atypická skříňka s umyvadlem, zasazená do niky. Její vzhled je opět určen oblými rohy atypického nábytku, které jsou charakteristické pro celý návrh interiéru.

V návrhu byly použity i kvalitní tapety a další dekorační prvky, dotvářející jednotný pocit z prostoru.

Pro prostor bytu byla klíčová práce se svítidly, nepřímým světlem a různými světelnými atmosférami. Tyto světelné nálady jsou řízeny inteligentním systémem.

Obrázky

Komentáře

Další realizace