Apartmánový dům Harrachov peaks je moderní sebevědomou stavbou, která perfektně zapadá do krásného horského prostředí města. Členitá, ale klasicky…

O realizaci

Apartmánový dům Harrachov peaks je moderní sebevědomou stavbou, která perfektně zapadá do krásného horského prostředí města. Členitá, ale klasicky tvarovaná stavba se pyšní mohutnými střechami, které jsou pro horské prostředí typické. Dům je v nadzemních podlažích obložen červeným cedrem, který dodává fasádám na živosti a zároveň chrání obálku před horskými povětrnostními podmínkami. Dřevěný obklad je prostřídáván nadstandardně rozměrnými okny, které prosvětlují interiéry. Celý dům stojí na kamenném soklu, podzemním patře, který dům propojuje s okolní zahradou a vyrovnává mírně svažitý terén. Dům získal industriální šmrnc použitím kovových tmavě šedých zábradlí a oplechování.

Stavba využívá svažitého terénu, ve kterém je umístěno podzemní patro s garáží, technickým zázemím, společnou saunou a tělocvičnou. V horních patrech se nacházejí apartmánové byty. Uspořádání bytů je navrženo velkoryse, důraz je kladen na obývací pokoj propojený s kuchyní, kde se má odehrávat veškerý denní ruch. Ložnice, přístupné z chodeb bytů, naopak poskytují soukromí a také dostatek úložných prostor. Každý byt je s exteriérem propojen prostřednictvím balkónů a pomocí velkých teras v přízemí. Byty umístěné v podkroví získávají své kouzlo jak díky odhaleným krovům, tak díky výhledům – dokonce i na sjezdovku.

 

Obrázky

Komentáře

Další realizace