Hlavní pokoj je orientován na severní stranu, ale z velké části má výhled přímo do Stromovky, takže mu nepřekáží protější bytový dům. Proto jsou zde volené…

O realizaci

Hlavní pokoj je orientován na severní stranu, ale z velké části má výhled přímo do Stromovky, takže mu nepřekáží protější bytový dům. Proto jsou zde volené světlé materiály nábytků největšího objemu, tzn. kuchyně. Klienti si přáli přehledné prostory kuchyně s velkou pracovní plochou připravenou také pro setkání s přáteli. Proto je zde navržený kuchyňský ostrůvek s barovým sezením pro hoštění návštěv a v případě většího počtu přátel nebo rodiny, je zde navrženo více typů sezení. Například dvě u ostrůvku, tři u jídelního stolu a dva až tři na pohovce.

Knihovny od českého dodavatele nábytku Master&Master umožňují po celé délce stěny mít knížky a ostatní předměty skryté za posuvnými dvířkami, a v případě potřeby všechno schovat, nebo naopak ukázat. Jelikož jednu stěnu zakrývá vysoká sestava kuchyňské linky, protější stěna je navržena tak, aby byla pouze v spodní části místnosti. Klienti si zde mohou pokládat obrazy anebo je věšet přímo na zeď. Tento prostor tak může „dýchat" a bude již na klientech, zda ho nechají prázdný, anebo ho časem zaplní uměním.

Když se podíváte na pokoj, ve kterém bylo cílem vybavit ho kuchyní s dostatkem úložného a pracovního prostoru, jídelní a sedací soupravou s televizí, je nutné zmínit počet dveří v místnosti. Skoro na každé zdi se nachází například i dvoukřídlé dveře vedoucí do řešené místnosti, do vedlejší ložnice anebo na balkon. Toto rozložení vymezuje prostory, do kterých je možné umístit nábytek a volně se v nich pohybovat. A proto byl návrh koncipován tak, aby se zde vešli všechny funkce, ale prostor nepůsobil zaplněně. V realizaci je vidět, jak se dá sedací souprava od českého výrobce Jech obíhat, a tak vyjít na balkon bez toho, aby se muselo něco přesouvat. Plynule na tuto pohovku navazuje kuchyňský ostrůvek s barovým posezením a tak „zakrývá" pohled od předsíně přímo na pohovku.

V předsíni je častým cílem nenápadně zakrýt technické dvířka od rozvaděčů anebo vstupu k vodoměrům a podobně. Zde je navržená mělká skříňka se zrcadlem, za kterým se skrývají úložné prostory pro boty, a právě přístup do těchto malých prostor. Také je zde dostatek pro sedící část, která slouží také jako vymezené místo pro denně nošené boty. Na protější straně bylo možné vytvořit dostatečně hlubokou šatní sestavu na všechny potřebné vybavení bytu a také šatstvo.

Obrázky

Komentáře