Dům rodiny Ketunnenových je harmonickým domovem, oázou klidu a odpočinku. Všichni členové velké rodiny se často pohybují mimo domov, dojíždějí za školou a prací, proto, když jsou doma, tak si svůj pobyt zde dovedou vychutnat.

O realizaci

Kivilahti — stylový dům ze dřeva

Dům rodiny Ketunnenových je harmonickým domovem, oázou klidu a odpočinku. Všichni členové velké rodiny se často pohybují mimo domov, dojíždějí za školou a prací, proto, když jsou doma, tak si svůj pobyt zde dovedou vychutnat.

V oblasti Kivistö ve Vantaa na jihu Finska stojí šik, tmavý rodinný dům postavený z dřevěných, borovicových hranolů. Interiér tohoto domu byl inspirován luxusní Villou Copperhill v areskutských horách.

Rodina Kettunenových je početná a zde na jihu Finska vlastní Kettunenovi tři rodinné domy.  Dům Kivilahti, který disponuje plochou 177m2, je ovšem jejich prvním domem postaveným čistě z masivních dřevěných trámů. Všechno, o čem kdy Kettunenovi v souvislosti s bydlením snili se zhmotnilo v dřevostavbě Kivilahti.

„Srubový dům byl dlouho naším snem, který jsme si nakonec splnili. Tento typ dřevostavby z lepených hranolů finské polární borovice je dražší než klasické dřevostavby, ale zpracování a kvalita materiálu je prvotřídní a také hodnota tohoto domu časem stoupá“, říká Kirsi Kettunenová. „Budování našeho domu pro nás bylo velmi radostnou činností, speciálně tedy pro mě. Pocházím ze severu Finska a jsem pravou, rozhodnou seveřankou, která potřebuje mít nad věcmi kontrolu a plánování a stavba našeho domu mě velice naplňovalo.“

Srubový dům KONTIO Kivilahti je působivý zevnitř i zvenčí. Kreativní manažer KONTIO Olavi Kujanen zajišťoval technickou stránku projektu dřevostavby. Přestože KONTIO disponuje bohatou paletou barev, barvy a materiály pro tento dům namíchala sama majitelka domu Kirsi. Vnější barvu domu, Diotrol Agva Natural Oil, vytvořila Kirsi speciálně pro dům své rodiny. Vnitřek domu také není tradičně, seversky bílý, je natřený speciální olejovou lazurou jejíž odstín namíchala kreativní Kirsi.

Přízemí domu sestává z prostorného obývacího pokoje, kuchyně, jídelny, koupelny a hostinského pokoje/kanceláře. Pohovky a křesla rozdělují obývací pokoj na krbovou a televizní část.

V patře domu jsou tři ložnice. Rodina Kettunenových je velice početná, tak má dům dva hostinské pokoje a prostory pro společné stolování jsou také velkorysé, takže celá rodina si může vychutnávat jídlo pohromadě jak vevnitř tak i venku na terasách.

Obývací pokoj je propojen prosklenými dveřmi s terasou. Na pozemku za domem se nachází okolním pohledům skrytý, zastřešený bazén, který je geotermální technologií vyhříván na stálou teplotu 33C. Bazén je přístupný přes terasu v zadní části domu. Obyvatelé této karamelově hnědé dřevostavby si můžou vychutnávat své soukromé lázně na zadní zahradě domu chráněni před cizími pohledy hradbou tvořenou hustým smíšeným lesem.

Interiér luxusního horského hotelu se stal inspirací pro vnitřek domu.

Veškerý nábytek v domě Kivilahti byl vybrán tak, aby ladil s tmavými trámovými stěnami. Inspirací pro interiér této dřevostavby byl luxusní horský hotel se svými svítidly, strukturovanými textiliemi a zemitými barvami. Všechny tyto prvky lze nalézt i v interiéru rodinného domu Kvilahti.

Trámy tvořící nosnou strukturu domu jsou pohledové, ničím neskrývané a vytváření příjemnou atmosféru bydlení v přírodě.

Kreativní ředitel KONTIO Olavi Kujanen navrhl pro srubový dům Kivilahti barevné řešení, které opticky odděluje pato domu se světlým nábytkem od přízemí, kde je nábytek tmavý. Toto barevné rozdělení působí velice příjemně. Podlahu celého přízemí tvoří elegantní šedé dlaždice a podlaha patra je celá pokryta kobercem světle šedých a béžových odstínů.

„Hodně pracujeme a když už jsme doma, tak si to chceme užít, odpočinout si a těšit se ze společnosti rodiny. Náš dům je stvořen k odpočinku, je pro nás oázou klidu a míru. Máme velkou rodinu a hodně přátel a známých, které rádi zveme na návštěvu a vychutnáváme si pocit pospolitosti v krásném prostředí“ svěřuje se Kirsi se svými pocity z nového domu

 

 

 

Obrázky

Komentáře

Další realizace