Hmotu rodinného domu v Červených Pečkách navržený pro grafického designéra Petra Babáka

a jeho rodinu tvoří exaktní bílý nepodsklepený dvoupodlažní…

O realizaci

Hmotu rodinného domu v Červených Pečkách navržený pro grafického designéra Petra Babáka

a jeho rodinu tvoří exaktní bílý nepodsklepený dvoupodlažní kvádr. Zadání znělo - chtěli bychom jednoduchý funkční dům kam budeme jezdit převážně na víkendy, ale někdy se zdržíme déle.

Do domu se musí vejít mých několik tisíc knih, chceme snídat na zahradě, měla by tu být moje pracovna a auto může stát před domem.. Projekt se vydal koncepcí hry s analogií bílého listu papíru, který si bude rodina postupně sama dobarvovat svou prací, sbírkou umění svých přátel výtvarníků aj. / paní domu Šárka Bulčíková pracuje s porcelánem v zahradním atelieru domu, syn Eda se baví fotografií../ Dům je uzavřený směrem do veřejného prostoru, avšak maximálně otevřený do zahrady jihozápadní orientace. Dominantu interiéru tvoří knihovna prorůstající přes dvě podlaží s vestavěným krbem a tři kruhové světlíky na stropě. Světlíky přivádějí do domu více denního světla, zároveň umožnují rodině noční průhledy na hvězdnou oblohu z pohovek pod nimi. Počet světlíků tvoří analogii členů rodiny žijících v domě. Petr je otevíratelný směrem na střechu, Šárka a Eda jsou „napevno“. V prvním podlaží domu je kuchyně s jídelnou navazující na hlavní obytný prostor, který je možné posuvnými dveřmi opticky oddělit. Dále je zde prádelna, sklad

a malá koupelna s wc. Celé podlaží je v přímém kontaktu se zahradou a ovocnými stromy. Ve druhém nadzemním podlaží jsou dvě ložnice, pracovna a druhá větší koupelna s originálními 3d reliéfními obklady navržené a vyrobené paní domu. Koupelna využívá integrovaný shoz prádla do prádelny v prvním podlaží. Stínění domu je řešeno exterierovými screenovými roletami opticky ukrytých do integrovaných kapes ve fasádě. V domě se v současné době objevili práce přátel umělců K. Kintery, J. Černického, J. Valocha, J. Franty a D. Böhma aj.

Obrázky

Fotograf: Filip Šlapal

Komentáře

Další realizace