O realizaci

Dům se skládá ze dvou základních částí. Obytného 1.NP a skleníku v 2.NP. Obě patra jsou konstrukčně I funkčně oddělena. Vstup do spodní obytné části je z jihu přes krytou terasu. Z této terasy je také samostatný vstup do skleníku po jednoramenném ocelovém
schodišti
. Vstupní hala obytné části je vizuálně I funkčně plynule propojena s hlavním obytným prostorem a v případě potřeby může být oddělena těžkým závěsem. Součástí obytného prostoru je take kuchyňský ostrov.

V jižní části domu je dále umístěno technické zázemí domu a pracovna. V severní části domu je pak umístěna ložnice, šatna a hlavní koupelna. Celý vnitřní obytný prostor domu je maximálně otevřen do sadu prostřednictvím velkoformátových posuvných oken, které jsou orientovány převážně na východ a západ. Kolem celého obvodu domu je pochozí terasa , která je kompletně krytá přesahem střechy.

Severní fasáda je bez oken. Konstrukce skleníku je umístěna na 1.NP. Přesahy střechy skleníku tvoří v
1.NP venkovní krytý pobytový prostor, který navazuje na interiér domu.

Použité materiály

Dům je navržen jako zděný, nízkoenergetický. Jako hlavní konstrukční materiál jsou použity vápenopískové tvárnice. Vnitřní pohledová
nosná akumulační stěna je pak vyzděna z pískovce. Fasáda je provětraná z modřínu z vertikálně kladených prken. Modřín je ponechán ve své přírodní podobě. Okna jsou navržena hliníková s izolačním trojsklem. Barva rámů je v barvě přírodního hliníku. Konstrukce skleníku je ocelová - montovaná. Povrchová úprava bude pozink natřený bílou barvou. Jako krytina je použit dutinkový transparentní polykarbonát.

Architekti: David Kazický
Interiér: Jana Medková, Hana Medková

Obrázky

Fotograf: Jiří Hroník

Komentáře

Další realizace