Interiér bytu v novostavbě bytového domu v pražských Hodkovičkách. Byt určený pro mladou slečnu jsme s klientkou začali řešit již v průběhu klientských…

O realizaci

Interiér bytu v novostavbě bytového domu v pražských Hodkovičkách. Byt určený pro mladou slečnu jsme s klientkou začali řešit již v průběhu klientských změn. Ubráním dvou příček jsme dostali volně průchozí dispozici a denní světlo se tak dostane do každého koutu. Vzhledem k velikosti bytu jsme jej navrhli ve světlých tónech šedé v kombinaci s barvou bílou a přírodními materiály jako beton či březové dřevo.

Dominantním prvkem je dřevěný box vložený do středu bytu, který obklopuje koupelnu. Ukrývá v sobě šatní skříně, knihovnu, pračku i celou kuchyňskou linku. Relativně malý byt tak disponuje velkým množstvím úložných prostor. Box není až ke stropu což ho opticky odlehčuje. Namísto husté změti úchytek, která by rušila jednoduchost boxu jsme pro otevírání jednotlivých skříní navrhli diagonální zafrézované spáry.

Aby jsme dostali do chodby maximum světla, nahradili jsme zděnou příčku zdí ze skleněných profilit, která světlo propouští, ale zároveň zachovává intimitu ložnice. Na stěně za postelí je místo tapety či stěrky použit ručně na místě vytvořený ornament z jemných vlnek. Vznikl tak nenápadný obraz s originální texturou, který při nasvětlení lampičkou vrhá zajímavě stíny.

Dlouhou stěnu, která vede celým bytem od vstupních dveří až do obývacího pokoje jsme chtěli rozbít opět něčím nenápadným a přírodním. Nakonec jsme nechali u hrnčíře vyrobit patnáct nástěnných hliněných květináčků různých velikostí a osadili je nenáročnými sukulenty.

Díky dřevěnému boxu působí interiér teple a útulně přestože je zbytek bytu velmi jemný a neutrální.

Obrázky

Komentáře

Další realizace